Godaddy Blogger www Sorunu - Kesin Çözüm


Godaddy Blogger www Sorunu Kesin Çözüm 

Uygun fiyata domain satan bir firma olan Godaddy yavaş yavaş tanınmaya başlamış bile , bildiğiniz gibi aldığınız alan adını blogger yönlendirmesi yaparak kullanabilirsiniz.İnternetde Blogger domain (alan adı yönlendirme) ile ilgili tonlarca makale bulunmakta ancak " blogger www olmadan site açılmıyor " diye arattığınızda kaynaklar azalmaya başlıyor ve hali hazırda bulunan yazılarda tozlu raflarda duruyor , yani güncel değiller. Bizimde karşılaştığımız ve çözdüğümüz bir sorun www.zompir.com yazıp giriş yapabiliyoruz ama zompir.com olunca açılmıyordu aşağıdaki adımları izleyerek sizde godaddy aracılığıyla aldığınız alan adını www olmadan da açılır hale kolayca getire bilirsiniz . 

İlk önce Godaddy hesabınıza giriş yapın , daha sonra sağ üstte bulunan kullanıcı adınıza tıklayıp alan adlarım sekmesine giriş yapın. Burdan ayarlamak istediğiniz alan adını seçiyoruz.


Resimde gözüktüğü gibi Yönlendirme kısmında bulunan "Yönet" yazısına tıklıyoruz.


Buraya kendi alan adınızı başında www olacak şekilde (www.siteniz.com) yazın ve diğer kısımları resimdeki gibi işaretleyin. Ekleye tıklayıp kaydedin ve çıkın.


İşlem bu kadar basit eğer adımların hepsini doğru yapmanıza rağmen hala düzelmediyse blogger panelinden Ayarlar > Temel > Blog Adresi adımlarını izleyip kutucuğa tik atın.


Resimleri büyültmek için üstlerine tıklayabilirsiniz hala sorun devam ederse yorum atarak iletişime geçebilirsiniz , yazıyı paylaşarak blogumuza destek verebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Yönlendirirken sorun yaşıyordum 2 gündür çözüm bulamamıştım. Faydalı bir makale olmuş. Resimli anlatımın için teşekkür ederim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bende baya bir uğraşmıştım sorunu çözünce paylaşmak istedim.

   Sil
 2. bende böyle yönlendirdim fakat hala olmadı cıldırmak üzereyim www yazmadan girmiyor yardımcı olur musunuz?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. tabi yardımcı olurum bütün adımları uyguladınızmı acaba ?

   Sil
  2. Bende de aynı şekilde olmadı. 1 gün geçti 24-48 saat sürüyormuş doğru mu? Yoksa dns'den bir değişiklik yapmak gerekir mi?

   Sil
  3. beklemenizde fayda var ancak bana kalırsa www. olmaması bir avantaj yani domaininizin kısa kalması daha sağlıklı

   Sil

Yorum Gönderme

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)