Para Biriktirmenin Püf Noktaları

Harcamalarınızı  kontrollü bir şekilde yapmazsanız asla istediğiniz kadar çok para ve eşyaya sahip olamazsınız. Bir şeyi taksitle almaktansa , para biriktirip almak ekonomik durumunuzu her zaman iyi tutmanızı sağlayacaktır. Alacağınız şeyi fiyatının tamamını biriktiremiyorsanız bile bir kısmını biriktirip daha sonra üstünü tamamlamak her zaman daha kolaydır. Para nasıl arttırılır ? , Para nasıl biriktirilir ? Para kazanmanın püf noktaları nelerdir ? Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık ve bulduk.

Para Biriktirmenin Püf Noktaları

#1 Hedef Belirleyin


 Almak istediğiniz şey için önce ufak bir fiyat araştırması yapın , daha sonra varsa yatırımlarınızı kontrol edin. Bir amaç uğruna bir işe koyulmak her zaman sizi motive edecektir ve bu sayede daha kolay para biriktireceksiniz.


#2 Zaman Çizelgesi Hazırlayın


 İhtiyacınız olan parayı ne kadar zamanda biriktire bileceğinize karar verin. Düzenli bir geliriniz var ise bunları düzenli giderlerinizden çıktığınızda elinizde kalan paranın ne kadarını ayırabileceğinizi belirleyin ve bu kurala uyarak paranızın kaç ayda birikebileceğini ön görmeye çalışın. Örneğin " 2 ay içinde 600 TL biriktireceğim " gibisinden bir planlama yapın ve bu plana sadık kalın.


#3 Gelir Kontrolü


 " Ulan bu para geldiği gibi yok oluyor , nereye harcıyorum bilmiyorum. " gibisinden bir sorununuz var ise derhal elinize bir kağıt kalem alın ve gelir gider çizelgesi çıkartın. Bunların içinden zorunlu olanları belirleyin ve keyfi olanlardan ayırın. Daha sonra keyfi olan düzenli harcamalarınızda bir kısıtlamaya gidin. Her hafta düzenli olarak sinemaya gitmektense filmi evde izleyin o paraya altın alın. " Altın Yatırımında Püf Noktalar " altına nasıl yatırım yapacağınızı bilmiyorsanız bu makalemizi inceleyin.


#4 Dışarı Harcamalarınızı Yatırıma Çevirin


 Dışarıdan yemek yemek, ihtiyaç fazlası giysi alışverişi yapmak, her zamankinden fazla şahsi aracınızı kullanmak gibi aktivitelerden uzak durun buralardan artırdığınız para ay sonunda son derece fazla bir para olarak elinizde kalacaktır emin olun.


#5 Bozuk Paraların Kıymetini Bilin


 Evinizde bir kutu belirleyin, mümkünse bu kutu şeffaf olsun. Cebinizdeki bozuklukları buraya atın ve ekmek, toplu taşıma, ufak market alışverişleri gibi harcamalarda buradan yanınıza para alın. Kağıt paranın saklanması ve biriktirilmesi daha kolaydır. Ayrıca bir süre sonra bu kutunuzda çok ciddi paraların birikeceğinin de farkına vardığınızda duyduğunuz haz başka hiç bir yerde bulamayacağınız bir şeydir. Değerli dostlar para yerinde dura dura birikir birikmesine de insan bazen zamandan kazanç sağlamak ister, bunun yanında birazda heyecan arar, insan oğlu risk almayı da sever eee birde sonu güzel biterse tadından yenmez. Az çok demeden bu biriktirdiğiniz paralarla yatırım yaparsanız. Birde bu yaptığınız yatırımlar değerlenirse sizden iyisi olmaz. Bu ufak paralarla yapabileceğiniz en iyi ve zengin olma ihtimalinizin en yüksek olduğu yatırım şeklide kripto para yatırımıdır.Yorumlar