PuanGO'mu Puanza'mı doğru hesaplıyor

YGS-LYS Puan hesaplama

LYS puan hesaplamasını hangi siteden yapmalıyız ?

Bildiğiniz gibi internette bir çok siteden puanınızı , başarı ve yerleşme sıralarınızı sorgulayabilirsiniz. Bunların hiç biri tam olarak doğru olmamakla birlikte çok uçuk farklarla da gösteriliyor olabilir. Bunun için sizlere en güvenilen iki YGS-LYS Puan hesaplama sitesi olan PuanGo ve Puanza'dan bahsedeceğim.

Benimde girmiş olduğum bu sınavda az çok kaç net yapacağım belli YGS sonucum zaten kesinleşti ÖSYM'nin sitesinden ulaşabiliyorum tabi benim gibi sizde ulaşabilirsiniz. Eski sisteme göre puanza tam nokta atışı yapmaktaydı başaru puanı ve sırasını hesaplamada ancak son dönemdeki matematik ve geometri sorularının birleşmesi sonrası oluşan katsayı değişikliğine ayak uydurmayıp sitesini güncellemedi ve bu yüzden verdiği sonuçlarda uçurumlar oluşmaya başladı.

Ancak geçtiğimiz günlerde güncellenen PuanGO çok yakın değerleri göstermeyi başardı. Şuan için en güvenilir YGS-LYS Puan hesaplama sistemi PuanGo diyebilirim , buradan YGS netlerinizi ve orta öğretim başarı sıralamanızı girip LYS sonucunuzuda ortalama olarak eklerseniz size en doğru sonucu verecektir. Umarım istediğiniz üniversiteleri kazanırsınız. Yazıyı beğenip paylaşırsanız başkalarıda bu bilgilerden faydalanabilir.

Yorumlar