Blog Hayatım - Son Sözler [Bölüm #3]

Blog Hayatım - Son [Bölüm #3]

Blog hayatımı anlattığım serinin sanırım son bölümü olucak olan 3. Bölümle karşınızdayım.Öncelikle keyifli okumalar dilerim , 2. Bölüm'de bahsetmişti blog geçmişimden bu bölümde şu an içinde bulunduğum durumdan bahsedicem , blogumun seviyesi ve ileride yapmak istediklerimle ilgili.


Bir çok forum ve blogdan sonra artık son olarak Evdeki Yazar ' da içerik üretmeye başlamadan önce YouTube ile de uğraşmıştım bundandan biraz bahsetmek istiyorum oyun videoları üretmeye başlamıştım daha sonra ilerleyen oyun dünyası falan fişman derken Bilgisayarım yetersiz kaldı bende bırakmıştım Motor hayalim yüzünden MotoVlog işine girmek gibi bir planım var yine aynı kanaldan devam etmeyi planlıyorum bakmak kanalımı görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Son olarak Evdeki Yazar ile gelmek istediğim nokta nedir ?

Aslında şuan kafamda çok deli sorular var , blog nereye kadar gidicek ilerde nasıl olucak falan fişman.Öncelikle siteye bir konu bulmak istiyorum kişisel blog yolunda nereye kadar ilerlerim bilmiyorum , daha ne kadar yazabileceğimide . Şuan tek istediğim sağlam bir konu bulup onun hakkında yazmak ama ne ? 

Blogger gelişimi , SEO  , Blog eklentileri , hit artırmanın yollar, bazı kazanç yolları vb. konularla ilgili yazılar mevcuttur şuan 34 Adet yazı bulunmakta sitemde ama cidden çok zorluklar çekerek yazdım çünkü bugun ne yazsam diye düşündüm ama belli bir konum olsaydı bugün hangi özelliğinden bahsetsem diye düşünecektim. Yani seçeneklerim olacaktı içinden seçip yazabilecektim ama şuan öyle değil şıklar yok :(

O yüzden şuan hala bir konu düşünmekteyim işe yarar uzun vadeli birşeyler.Blogun devamlılığı için çok önemli bir unsurdur bu " Efsanevi 5 Blog Fikri " adında yazdığım yazımı inceleyebilirsiniz bu konu hakkındada bir çok sitede yazı görebilirsiniz ama herkezin genel olarak bahsettiği başlıklar;

-Moda
-Yemek Tarifleri
-Teknoloji
-Oyunlar (Android , IOS vs.)

yani klasik şeyler demek istediğim yapılmış , yazılmış şeyleri tekrar ısıtıpda sofraya koymak istemiyorum. Bu nedenle kişisel blog olmak istiyordum çünkü yazılarım bilgi yazısı olmayacağı için öznel olacaktı ama bu başlıktada sürekli içerik üretmek çok zorlu bir süreç olacaktı.MotoVlog fikri kaskınıza taktığınız kamera sayesinde yolculuk esnasında yapılanları kayıt edip internete yüklemek , benim için bir nevi muhammet olacaktı bu işide çok istiyordum imkanlar el vermedi :( kamerayı , mikrofonu geçtim daha motorum bile yok. O yüzden Evdeki Yazar ile çok iyi yerlere gelip kendime bir kazanç kapısı açmak istiyorum çokta sıkmadan son sözlerimi söyleyeyim.


Tamamen deneyimlerimi yazmaya çalıştığım blogumda uzun yıllar yayıncılık hayatımı sürdürmek istiyorum belki şartlar sağlandığında bir alan adı bile alabilirim. Size tavsiyem ise çnce fikri bulun sonra çalışmalara başlayın ve aceleci olun beklemeyin geç kalabilirsiniz ve şuan başlamamanız için hiç bir engel yok sizde tek istediğim blog çöplüğüne dönmesin ortalık ve emek hırsızlığı yapılmasın başkalarının içeriklerini direk alıp kendinizinmiş gibi paylaşmayın alıntılar yapın ama hepsini de almayın aga :D. Bu mecrada daha çok gelişmem için ise yazılarımın daha çok paylaşılması ve yorumlanmasına ihtiyacım var bunuda sizin sayenizde başarabilirim umarım .

Yorumlar