Blog Gelişiminde İçeriğin Önemi

Blog ve internet sitesi gelişiminde çok temel bir unsur olan içerik üretme özelliğinin öneminden bahsedicem .SEO çalışmalarını bir kenara bırakın (ama bir süreliğine SEO önemli ) ve içerik üretmeye başlayın . Bunun en kolay yolu içerik incelemektir yani çok okumak , başka siteleri inceleyin ne yapmışlar , gündemdeki konular nedir ? bunlara bir bakın öncelikle .
blogger

Daha sonra oturun yazın . Ama farklı yazın kendi tarzınızı katın gördüğünüz yazıdan farklı ve üstün bir yazi.Bunu başardığınızda ise seri üretime geçin .Yani demek istediğim çok yazın ne kadar çok o kadar iyi. Bu yazımda sizlere makale yazma tarzından bahsetmeyeceğim , bh yazımda sizlere çok yazmanın faydalarından bahsedicem .


Ha birde şu orantıdanda bahsedeyim ; kisa yazı çok yazı= uzun ve detaylı yazı az yazı bunlar aslında aynı şeyler , yani demek istediğim;

-Blog gelişimi için ihtiyacımız olan şey ne ?
+Okuyucu.
-Ne okuyacaklar?
+Yazdıklarımızı.

Bu mantığa göre çok ve kısa yazı demek kısa vadede çok gelişim demektir , aynı şekilde uzun ve çok kapsamli yazılarda kısa vadede çok faydalıdır çünkü 10 kısa yazı 1 uzun yazı demektir (mesela yani . )

Sürecin ana fikrini çıkaracak olursak yazın ya bir yazıya 1 hafta uğraşın , yada bir yazıya 1 saat ama aradaki orantıya göre sitenizi sürekli güncelleyin uzun yazılar sayesinde haftada bir yazı çıkartarak sitenizin güncelliğini koruma şansınız vardır ama bunu kısa yazılar için diyemem çünkü onlar bi kere kısalar abi yani kısa yazıyosan bi kaç tanr yazıcaksın ki böyle insanlara çerez gibi gelsin keyif alsınlar . Gelişmenin mantığı yazmak aslında bukadar basit SEO suymuş anahtar kelimesiymiş bunlar tek başına hiçler . Misal veriyorum üniversite sınavına gireceksınız Allah'a dua ediyosunuz sadece hiç ders falan çalışmıyosunuz bu şekilde kazanmak mümkünmü SEO yuda böyle düsünün tek başına hiçler.

Altın kuralımız neymiş : Yazın , çok yazın ve daha çok yazın.

Yorumlar

 1. Güzel benzetme. Bende yapayım birtane eşeği sağlam kazığa bağlayıp sonra ALLAHA (C.C.) emanet edin. Emeğinize sağlık.TEŞEKKÜRLER.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam sizde olmasanız yorum atanımız yok :)

   Sil
 2. Sabır her şeyin anahtarıdır. Sen paylaşımlarına devam mutlaka okuyup yorum atan birileri olur. Nasıl daha faydalı olabilirim diye sor kendine, neden yorum alamıyorum diye değil. Bloğunun okunmasını ve yorum yapılmasını istiyorsan sende daha fazla blog oku ve güzel yorumlar yap. Hayırlı geceler kardeşim.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)