Türkiye ' de Spor Anlayışı

Türkiye ' de spor anlayışı gelişmeyen tek şey belkide bu ülkede. Varsa yoksa futbol , basketbol adamlar yeni stad açmak istiyor devlet yardım ediyor ( Beşiktaş ' ın akıllı stadına 16 milyon € destek yapıldı devlet tarafından ) biz barfiks çekecek yer arıyoruz. Tamam bu futbol , basketbolda spor ama sadece bunlara destek çıkmak çok yanlış bence , parklara yapılan saçma sapan hiç bir işe yaramayan spor aletleri yerine daha profesyonel aletler ya da spor merkezlerine bütçe ayrılmalı . Olimpiyatlar baz alındığında sporcumuz yok denecek kadar az . Nedeni açık ve net antrenman yapacak alanın azlığı , spora ve sporcuya destek çıkılmaması.Tavsiye yazı : Türk Geleneklerinde Spor

Ülkemizdeki spor ile ilgili medya kuruluşları , spor gazeteleri , spor kanalları ve radyoları neden hep futbol haberleri anlatsanıza biraz ? 

Ülkemizde oranlandığı zaman 115 kişiden sadece birinin sporcu olduğu gözüküyor yani nüfusun %1 ' inden daha az Almanya , Lüksemburg gibi ülkelerin sporcu oranı %30 ' lara kadar dayanmış durumda .


Sorun gençlerin spora yatkın olup olmaması değil asıl sorun gençlerin teşvik edilmemesi . Sorun açık ve net çözümüde basit ama kimin umrunda ?


Yorumlar

  1. Bloga genel bir göz attım, güzel yazılarınız ve kaliteli bir uslubunuz var. Başarılar dilerim.

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim , bende sizin sitenizi inceledim gerçekten çok fonksiyonlu bir site olmuş çok hoşuma gitti :D

      Sil

Yorum Gönderme

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)