Kanser oldum, işten atıldım. İşime dönebilmem için destek olun.

Bu kişisel olarak paylaşmak istediğim , olayın yayılmasına ve gerekli kurumlara ulaşmasındaki sürecin kısalması için imza atmanın yanında blogumda paylaşmak istedim imza atarak destek verebilirsiniz. 

Merhaba, ben Hülya. Kanser olduğum için 10 yıllık işimden kovuldum. İşime geri dönebilmek için desteğinizi istiyorum.
2013 yılında meme kanserine yakalandım. Göğsümden ameliyat geçirdim, tedavi süresince 2 küçük operasyon daha yapıldı. Kemoterapi ve radyoterapi almama karar verildi.
Hastalığın verdiği türlü sıkıntılar, acılar yaşadım. Hastalığın ruhumda ve bedenimde açtığı yaraları sarmaya çalışırken işimden kovuldum.Beni ciddi depresyona sürükleyen bu olay, hayata olan bağlılığımı derinden etkiledi, üstelik tedavim daha bitmemişti bile...
Etrafıma “bana yalan söyleyin yeter ki umut olsun” dediğim günlerim var. Tamamen iyileşmeden başka iş aramaya başladım. Kaygılarım ve endişelerim beni bir kez daha kalkmak istemediğim yatağa attı. Aynı anda hem kanser hem depresyon tedavisi gördüm ki hala depresifliğim devam ediyor. Girdiğim işlerde bedenen yorulmasam da endişelerim ve bağışıklığımın da düşük olması, sık hastalanmama sebep oluyordu.
Diğer taraftan devam eden tedavi için aldığım izinler dolayısıyla “siz çalışamıyorsunuz” denilerek tekrar tekrar işsiz kaldım. Yaşadığım sıkıntının hiçbir karşılığı yok, bu konu paha biçilemez! 
Yıllarca para ve prestij kazandırdığım, ömrümün 10 verimli yılını verdiğim kişilerce iş akdime vicdansızca, haince, nankörce ve bence ahlaksızca son verildi. 
Benzer bir olay, aynı hastanede tedavi görürken tanıştığım arkadaşımın da başına geldi. Bunun önüne geçebilmek adına bir şeyler yapmak istiyorum. Hiçbir sebeple yıllarını işine adayan, ciddi bir hastalığa yakalanan hasta insanlar, aynı dertlerle yüzleşmemeli.
Hala sıkıntılar yaşıyor olmam beni buraya getirdi. Hukuki mücadelemi de sürdüreceğim. Lütfen siz de destek olun. İşime geri alınırsam bu durumun emsal olması, aynı şeyi başkalarının da yaşamaması için çok önemli.
 KAMPANYAYA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.
MUHATABI
Başbakan Ahmet Davutoğlu
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı suleyman SOYLU
cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan

Yorumlar