Türkiye’de bulunan 18-45 yaş arası Suriyeli erkekler askere alınsın

suriyeliler askere alınsın

Suriyeli erkekler, ülkeleri paramparça olmuşken, mülteci sıfatıyla Türkiye ve Lübnan başta olmak üzere, birçok ülkeye kaçarak canlarını kurtarmaya çalışmışlar, dolayısıyla vatanlarını sahipsiz bırakmışlardır. Bu, vatana ihanettir. Oluşan boşluktan faydalanan dış güçler, çeşitli motif ve çıkarlar doğrultusunda, Suriye'de savaşmak suretiyle, ülkeyi işgal etmişlerdir. Sivil halk; çocuklar, kadınlar, yaşlılar, kronik hastalar, engelliler, bu çıkar kavgası esnasında kullanılan ağır silahlar, yapılan bombardımanlar, topçu atışları altında ezilmektedir. Savaşın ne kadar süreceği ve ülkeye daha ne kadar zarar vereceği meçhuldür.
Bu durumda, askerlik yaşındaki Suriyeli erkekler, başka ülkelerde dilenci ve mülteci konumunda onursuzca yaşamak yerine, belli bir temel askeri eğitim aldıktan sonra, vatanlarına gönderilmeli ve belli askeri operasyonlar ve harekatlar kapsamında kendi vatanları için mücadeleye katılmaları sağlanmalıdır. Bu askeri temel eğitim, Genelkurmay Başkanlığımız önderliğinde, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde, özellikle Türkiye'nin güneyinde, Suriye sınırına yakın, bu iş için ayrılan kışlalarda veya ayrıca kurulacak merkezlerde rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Türkiye, mültecilere harcayacağı bütçenin bir kısmını, bu askerlerin eğitim, donatım ve lojistik desteklerine harcamalıdır. Bu askerlerin tedavi ve diğer masrafları, mültecilerin Avrupa'ya gelmesinden endişe duyan AB ülkelerince, AB fonlarıyla karşılanmalıdır.
Kendi ülkelerinin bağımsızlığına katkı sağlayan bu Suriyeli "askerler", Afganistan'da olduğu gibi, yeni kurulacak Suriye Cumhuriyeti'nin ordusunu ve polis teşkilatını oluşturacak, gelecekte eğitmen sıfatıyla yeni nesil askerler ve polisler yetiştireceklerdir.
Kamuoyuna ve Genelkurmay Başkanlığımıza saygılarımla arz ederim.
Chande.org Alıntı bir makaledir.

Kampanyayı İmzalamak İçin Tıklayınız !!!

Kendi Yorumum 

Gayet güzel bir uygulama olacaktır , en azından böyle bir teklifte bulunulmalı yani adamların asıl problemi ne anlamış oluruz imkansızlıktan mı savaşmıyorlar yoksa vatanları umurlarında mı değil ? 1-2 ay eğitime alınsalar en azından ateş etmeyi öğrenseler bile yeterli olacaktır Müslümanız sonuçta hepimiz , şehit olmayı her müslüman ister öyle değil mi suriyeli din kardeşlerim ?

Yorumlar

 1. Suriyelilerin asker olacağını hiç sanmıyorum deneyim görmekde fayda olabilir,bu rada ilginç bir konuya değinmişsin

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Şuan ki hükumetin böyle bir şeyi deneyeceğini pek sanmıyorum keşke denene bilseydi

   Sil
 2. Yarın öbür gün ülkenin bir kesiminde ayrı bir devlet kurmaya kalkmasınlarda... Kendi ülkesinde savaştan kaçmış adam gelip bizim ülkemizde askerlik yapar mı? kaçmaya yer arar.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)