Ehl-i Blog Hakkında Düşüncelerim

Kişisel blog olma yolunda hızlı adımlarla ilerlerken araştırmalarım sonucunda incelediğim bloglar hakkında düşüncelerimi , kendi yorumlarımla sizlere aktarmaya karar verdim ve ilk olarakta Ehl-i Blog hakkında görüşlerimi yazmak istiyorum.Neden İlk Olarak Ehl-i Blog ?

Blog serüvenimde en sonunda " Bu sefer oldu! " dediğim blogum olan Evdeki Yazar , içerik girmeyi arzuladığım ve zevk aldığım ilk olmasada son blogumdur.Bloggerlik yolunda öğrendiğim en önemli şeylerden biride SEO çalışmaları oldu , arama sonuçlarında üst sıralara çıkmanın ilk hedef olarak görülmesi gerektiğini anladım ve çalışmalar sonucunda Misafir Yazarlık (Konuk Yazar olarakta bilinir) işine yoğunlaştım . Başkasının blogunda konuk olarak yazı yazıyorsunuz ve bu sayede backlink ve takipçi kazanma şansınız oluyor. Peki bunları neden anlattım ? İlk Misafir yazar girişimim olumsuz yanıtlanmıştı çok amatörce yazılmış bir yazıydı hak veriyorum ben olsam bende kabul etmezdim :D . İkinci olarak Ehl-i Blog ile iletişime geçtim ve çok üst düzey olmayan yazımı yayınlamasını istedim , bu sayede gelişimimdeki süreç hızlanacaktı.


ehli blog


Basit imla hatalarıyla dolu yazımı yayınlamayı kabul etmişti havalara uçmuştum , ardından ikinci mesaj ve beni kırmayıp hataları düzeltip editlediği yazımı yayınlamıştı.Bana yapılan en büyük kıyaklardan biri olarak değerlendirebilirim bu olayı.


ehli blog

Neden Ehli Blog ' a Konuk olmak istedim ?

Son zamanlarda nasıl rastladığımı hatırlayamadığım ama görür görmez takip listeme eklediğim efsanevi bloglardan birisidir sitesini övmekten ziyade Poyraz abiyi övmek istiyorum çünkü ikinci mesajında reddedebilirdi ama yapmadı , buda gösterirki o blog işini ciddiye alan ve takipçileriyle iletişimini korumaya çalışan bir blogger.Yazdıklarım tamamen benim görüşlerim ve düşüncemdir bir nevi teşekkür yazısı olarakta düşünülebilir .

Ehl-i Blog Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin = Ehli Blog Hakkında  kısmını okuyabilirsiniz .
Teşekkürler Ehl-i Blog 

Yorumlar