Teknoloji Sitesi

Kişisel blog... Ne bu kişisel blog ? Yazarların kendi anılarını ya da kişisel özelliklerini , tarzlarını , okuduğu kitapları , izlediği filmleri yazdığı yani genel blogun biraz özelleştirilmiş hali. 

Bu iş cidden çok zor , sonradan dahada kolaylaşıcaktır. Çünkü Kişisel Blogların temel ihtiyacı düzenli okuyuculardır. Sürekli yorumlarda etkileşime geçmek , maillerle yardımlaşmalara katılmak gibisinden davranışlar ister. Yeni açılan kişisel bloglarda bu aşamaya gelmek için çok emek ve zaman harcaması gerektiğinden başarısız olurlar. Aslında bu günki konumuz bu değil , geçenlerde Usluer'de okuduğum " Kişisel Blog Yazarlarına Tavsiyeler " adlı yazıda Kişisel blogların zorluğundan ve hatalarından bahsedilmiş. Bir süre sonra kişisel blog adı altında teknoloji haberleri paylaşır hale gelindiğinden dert yanılmış. Peki ama neden her taraf Teknoloji Blogu ?

Teknoloji Sitesi

Şimdi Blog yazan insanlar , diğer insanlara nazaran biraz daha haşır neşir bu işlerle teknoloji , internet falan fişman onların aslında hobileri içinde teknoloji vardır zaten bu şekilde blog açma fikrnie varmışlardır. Yani örneğin motorlarla ilgilenen birinin internet , teknoloji vb. ilgisini çekmiyor olabilir bu durumdada blog açma fikri aklının ucundan bile geçmez. Ama Teknolojiyi takip eden birinin ise bu işe yatkınlığı olduğu için kolay bir şekilde zorlanmadan blog açabilir.

Demek istediğim konu özgünlük. Eskiden YouTube ile baya haşır neşirdim herkez gibi bende oyun videoları çekiyordum. Blog aleminde Teknoloji Blogu neyse Youtubede Oyun kanalı o görevdeydi. Belli başlı kanallar vardı bu işte iyi yerlere gelen birde bizim gibi küçük oyun kanalları vardı. Özgünlük yoktu. Özgün olmak önemliydi YouTube ' de yapılmayanı en azından az yapılanı yapmak gerekirdi , aynı şeyleri pişirip pişirip sofraya koymanın bir anlamı yok. Blog işindede bunun böyle olduğunu anladım , kişisel blog kavramıyla yazdığımızda özgün içerikler ortaya çıkıyor. Bunun yanında daha farklı hobilere ve bilgilere sahip insanlarında blog açması gerektiğini düşünüyorum. Bahçe işleriyle uğraşan birisine blog açmak çok zor bir işmiş gibi gelebiliyor ama teknolojiyle uğraşan birisi için bu çok basit. Hal böyle olunca sağdan soldan teknoloji blogları fırlıyor var zaten belli başlı teknoloji siteleri , onlarla aynı şeyi duyurmak gelişimi sağlamaz. Farklılık yani özgünlük gerekli. Teknolojiden anlayan insanlar illaki başka birşeyler hakkındada bilgiye sahiptir , düzenli olarak yaptığı bir hobisi vardır. Gidip onun hakkında blog açması daha mantıklı olacaktır.

Son Sözler = Bu yazımda her tarafın teknolojik haber blogu dolmasından ötürü isyanımı anlattım. Sorunu buldum ve çözümüde söyledim sıra sizde görüşlerinizide yorum oalrak atabilirsiniz benim için durum bu şekilde.

Yorumlar

Yorum Gönderme

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)