Sevgilinize Asla Yapmamanız Gereken 10 Şey


Sevgilinize Asla Yapmamanız Gereken 10 Şey

Sevgilinize Asla Yapmamanız Gereken 10 Şey


Günümüzde mutlu bir ilişkiden ziyade "nefes alsın yeter" mantığı hala rağbet görmekte , bunun yanında mutluluğu arayanlarda var hatta bulan. Ancak ortamın azizliğine uğrayıp hatalar yapanlar var , örneğin kendinize birden hakim olamayıp saçma şeyler söyleyebilirsiniz çok alıngan olan kızlar işi ayrılığa kadar götürebilir bu hatalara düşmemeniz ve mutluluğunuzun daim olması için size Sevgilinize karşı asla yapmamanız gereken , 10 maddeden oluşan bir liste hazırladım. 


#1 Onun Yanında Eski Sevgililerinizden Bahsetmeyin

Kıskanılmak güzel bir duygudur insanı özel hissettirir ama dozu kaçırıldığında uçuruma sürüklenen bir ilişkiniz olur. Güzel bir ortam yanınızda sevgiliniz bir yerlerde oturuyorsunuz ya da sarmaş dolaş yürüyorsunuz , karşınıza bir şey çıkıyor aklınıza birden eski sevgiliniz geliyor bunu dile getirirseniz bütün her şey mahvolabilir günler belki haftalarca küs kalabilirsiniz yani demek istediğim sizi kıskanması için eski sevgilinizi kullanmayın!

#2 Sevgilinizi başkalarıyla kıyaslamayın. 

Şu kız şöyle yapmış , bu kız şöyle yemek yapıyor , o kız bugün ne güzel giyinmiş gibisinden yorumları sevgiliniz karşısında yapmayın bunun yanında tanıdığınız bir kız arkadaşınız sevgilinizin yapamadığı bir şey yaparsa ve sizde gidip bunu " aşkoom hani sen geçen .... yapamamıştınya bizim Selin yapmış " derseniz açık ve net bittiniz. Bir daha karşısına bile çıkmanızı tavsiye etmem.

#3 Sosyal medyadaki hesaplarının şifresini istemeyin.

Şifre istemek ve şifre vermek hiç nedeni olmasa bile verilmek istenmez , özel sonuçta kız kıza ya da erkek erkeğe konuşulan özel şeyler olabilir. Şifre isteme aşamasına geldiyseniz banko kavga edersiniz bunların yaşanmaması için hesaplarınızı kapatıp ortak olarak kullanmak üzere yeni hesaplar açın , ya da bir yolunu bulup şifrenizi vermekten vazgeçirin.

#4 Kilosuna dair eleştirisel yorumlarda bulunmayın. 

Başlarda çok takılmaya bilir ama çok uzatırsanız bu konu hakkında alay etmeyi sıkıntı çıkarabilir , gerek yok o yüzden bir iki kere yapın gaza gelirde diyete falan başlar belki diye ama baktınız olmuyor bakmayın :)

#5 Özgüvenini zedeleyecek cümleler kurmayın. 

Özgüvenini zedeleyecek şeyler söylemeyin bu onu içten etkiler belki dışına yansıtmaz ama çok etkilenebilir , kusurlarını örtmeye çalışın.
Sevgilinize Asla Yapmamanız Gereken 10 Şey

#6 Ona bağırmayın

Bunu ara sıra yapabilirsiniz ama şu doz ayarlama olayı var ya hani ayarlayın onu işte cümleye bağırarak başlayın ama sonra kısık sesle devam edin çok alıngan kızlar ya da kendine bağırılmasını sevmeyen insanlar için kötü bir durum karşınızdakini düşünerek hareket etmelisiniz.

#7 Zevklerine saygı duyun.

En sevdiği renk , tuttuğu takım , hobileri , kıyafetleri , saç stili vb. gibi şeylere saygılı olmalısınız özellikle sevgilinize karşı uygun bir dille ve birazda mizah kullanarak dile getirebilirsiniz hoşunuza gitmeyen yönlerini ama saygı duymanızda fayda var aslında buna mecbursunuz.

#8 Sevgilinizi "Ya arkadaşın ya ben" şeklinde tercih yapmak zorunda bırakmayın.

Diyelim ki siz çok önemli bir şey anlatıyorsunuz oda aynı zamanda hem sizi dinleyip hemde arkadaşıyla ilgileniyor sonra yavaş yavaş sizden kopup tamamen arkadaşına odaklanıyor ve sizde yapıştırıyorsunuz lafı " arkadaşın mı ? ben mi ? " yapıştırmayın ! Canınız acır :) birde cevap : arkadaşım olursa bitersiniz onun yerine bekleyin döndüğünde haddini bildirin.
Sevgilinize Asla Yapmamanız Gereken 10 Şey

#9 Telefonunu istemeyin

Hemen hemen şifre istemekle aynı hesaba geliyor birde tam mesaj geldiğinde ya da biri aradığında istenmesi çok sinir bozucu bir durum öyle boş bir zamanda isterseniz hem alabilirsiniz hemde bu sorun çıkarmaz ama tam mesaj geldiğinde ondan önce bakmaya çalışmanız çok sinir bozucu kızlar .

#10 Sevgiliniz Yanınızdayken Karşı Cinse Olan Tutumunuz

Sevgiliniz yanınızdayken karşı cinsle olan ilişkilerinizi azaltın hatta sevgiliniz yanınızda değilken bile azaltın hiç olmasın demiyoruz ama az olsun tekrar söylüyorum doz meselesi ayarlansın. Sevgiliniz yanınızdayken karşı cinsten biri gelip size bir şey söylerse kısa cevaplar verin sevgilinizin koluna girin , elini falan tutun öyle cevap verin bu bir nevi öz güven verir sevgilinizi gururlandırır.

Bu detaylara dikkat ederseniz mutluluk %99.9 dur %0.01 ' lik oran ise sevmiyorsanız zaten mutlu olamazsınız.

Yorumlar