Evde Yapılabilecek Ek İşler

Evden çalışmak belki de her çalışanın hayalidir ve çoğu kişi bunu sadece bir hayalden ibaret olduğunu düşünür. Ancak evden çalışmak günümüzde oldukça rağbet gören bir faaliyet ve temel iş veya ek iş olarak kesinlikle gelir kazandıran bir sektör. Aslında kimileri bu işi ek iş olarak değilde direk kendi işi olarak benimsemiştir buna freelancer çalışmak denir. Sizde bir freelancer çalışan olmak istiyorsanız işte siz Evden yapılabilecek işler :
evde-ek-is-fikirleri

1 . Makale yazarlığı yapmak

    İnternet sitelerine içerik sağlamak çoğu kişi bilmese de dünyada uzun zamandır bilinen ve yapılan bir meslek . Bilgi birikiminiz ile sürekli güncellenmesi gereken internet sitelerine içerik üretebilir ve bu işten ek gelir elde edebilirsiniz. Bunun için içeriğinizi almaya gönüllü birini bulmak ve yazım kurallarına dikkat ederek yazılar yazmanız yeterli. .Çeşitli forum sitelerini takip etmek potansiyel müşterileri bulmak için iyi bir yöntem olabilir.

2 .  Evde el ürünleri yaparak satmak

     Eğer el işlerine yönelik beceriniz varsa ve hayal gücünüze güveniyorsanız evde el işleri ile ürünler üretebilir ve bunları internet veya tezgahlar aracılığı ile satabilirsiniz. Düşük maliyetlerle elde edeceğiniz bu ürünler ile oldukça yüksek miktarda gelir elde edebilirsiniz.  Instagram gibi sosyal mecralarda üretimini yaptığınız ürünleri tanıtabilir ve müşteri çekebilirsiniz.

3 .  Anket yaparak gelir kazanma

     Evde internet üzerinden yapılabilecek işlerden biri olan anket yapma, size dakikalar içinde para kazandıran bir iş . Genel tercihleriniz hakkında ki sorulara günlük olarak cevap vererek çalışmadan gelir elde edebilirsiniz . Bunun için anket hizmeti veren sitelere iye olmanız yeterli

4.  Bakıcılık yaparak gelir kazanma

   Evinizde tam zamanlı veya belirli zamanlarda çocuk bakmak hem eğlenceli hem de gelir kazandıran bir sektör .Yakın çevrenizde bulunan çocuklara bakarak gelir kazanmak evde yapılabilecek en keyifli işlerdendir.
evde-ek-is-fikirleri

5. Evde tamirat yaparak gelir kazanma

    Eğer teknik bilgilere sahipseniz ve tamir edebilme kabiliyetiniz var ise evde ufak tamirat işleri yapmak tercih edilebilecek bir alan . Yakın çevrenizde bozulan ürünleri evinizde boş zamanlarınızda tamir ederek oldukça güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

6. Çeviri yaparak gelir elde etme

   Eğer yabancı dil bilginiz çeviri yapacak düzeyde ise çeviri yapmak evde size yüksek kazançlar kazandırabilecek bir iş .İlan sitelerine ilan vererek evde çeviri yapabilirsiniz. Hatta kendinize bir internet sitesi açıp yabancı dildeki makaleleri çevirip kendi sitenizde yayımlaya bilirsiniz .

Yorumlar