Para Kazandıracak Site Fikirleri

Site-fikirleri
Blog yazmak zevkli iş , yani yazabildiğiniz zaman . Demek istediğim güzel bir konu bulmak ve sürekli yazı yazabilmek.Eğer bir konu üzerine odaklanamassanız sürekli yazı yazmakta çok zorlanırsınız , bunun yanında gelişmekte sizin için çok zor olacaktır . O yüzden blog açmadan önce bir konu ve bir isim bulmalısınız , mümkünse konuyla isim uyuşsun ha çok önemlimi okadarda önemli değil ancak örn. motor sevdalıları diye blog açıpta kaykaylarla ilgili yazı yazarsanız abest durur. 


Efsanevi Blog-Site Fikirleri

Site-fikirleri


Moda blogu

Klasik olarak görüle bilir ancak bahsetmem lazım bu koudan.Dediğim gibi zevk alarak yazıcaksanız moda ile ilgileniyosanız hiç düşünmeden açmanızı tavsiye ederim hatta genel değilde daha çok özelleştirmelisiniz ( Giyim yerine erkek giyim , bayan giyim tarzı .) bu sayede diğer moda blogları arasındanda sıyrılmanız daha kolaylaşacaktır.


Oyun Blogu 

Oyunları kim sevmez ? 7 ' den 70 ' e aslında herkezin oynadığı ama bilmediği oyunlar hakkında bir blog açmak bence çok mantıklı .Bu konu hakkında blog açmak gibi bir fikriniz varsa eğer moda blogu gibi özelleştirmekten ziyade genel tutmanızda fayda var , yinede biraz özele inmek isterseniz mobil oyun diye de ayırabilirsiniz.Bu tür blog larda kategorilendirmeninde önemi çok büyüktür.Oyunlar hakkında tanıtımlar , en iyi 5 oyun tarzında yazılar, bölüm nasıl geçilir , nasıl yapılır vs. tarzında başlıklar altında çok zengin içerikli bir bloga sahip olabilirsiniz.


Hikayelerinizi Anlatın

Benim blogumdada bir örneği bulunuyor aslında bu işi dahada ilerletip kendi hikayelerinizle başlayın ve daha sonra belki başka insanların hikayelerinide seriler halinde paylaşma imkanı bulabilirsiniz.Üsteki iki konuya daha öncede rastlamışsınızdır belki ama bu konunun tamamen benim fikrim olduğunu düşünüyorum. 

Eğitim Blogu

Herhangi bir konu olabilir hatta derslerle ilgili bir blog bile olabilir ve eğer öğrenciyseniz bu iş sizin için daha kolay olacaktır örneğin kendi ödeviniz için bir araşştırma yapmanız gerekti , 3-4 farklı yerden bilgi toplayarak kendi ödevinizi hazırladınız ve bunu tekbir yazı olarakta kendi blogunuzda paylaştınız , ortalama verilen ödevler aynı olacağından hit artırmanız kolay olacaktır ya da en basitinden ders çalışmış olursunuz bu sayede .


"....... Yerinde Olsaydım" Sitesi

Önemli bir kişinin basitçe hayatı ve ardından kendinizi onun yerine koyup yapmak istediklerinizi yazdığınız bir blog , yorum etkileşimide çok olacaktır  yazılarınızın sonuna siz olsaydınız ? diye bir soru sormanız durumunda efsane bir bloga sahip olabilirsiniz.

Ben burda yazdığım "Hikayelerim" ve " ........ yerinde olsaydım " konularını derleyip bir blogda toplamaya karar verdim. Sizde denemek isterseniz buyrun kolay gelsin ayrıca varsa sizinde ilginç fikirleriniz yorum atabilirsiniz

Yorumlar