KOSGEB Nedir - KOSGEB Hibe Alma

Bu yazımızda "imkan verseler neler neler yapacağımda , sermaye yok ki " sorununa çözüm bulan KOSGEB'den bahsedeceğiz.

KOSGEB nedir?

Bir çok kurum ve kuruluşun sizin sadece kağıt üzerinde yazıp çizdiğiniz şahane , muhteşem , acayip ötesi fikrinize yatırım yapmak için sizi bekliyor. Yatırımlar üç ana başlıktan oluşuyor diyebiliriz bunlar ; ortaklık teklifi , finansal krediler , hibe yardımı.

Bildiğiniz gibi projelerin tek başına altından kalkmak her zaman kolay olmuyor bu yüzden ortaklık desteği almak gayet mantıklı ya da projenizi kimseyle paylaşmak istemiyorsanız uygun faiz oranlarıyla krediler almakta gayet mantıklı bunun yanında ise küçük meblağlarda olsa hibe dediğimiz karşılıksız para alma fırsatlarından yararlanmanızı sağlıyor.


KOSKEB Nedir ? 


KOSGEB'in ne olduğundan bahsetmeden önce açılımını söyleyelim ki insanlar gördüklerinde karıştırmasın. Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı , 20 Nisan 1990 'da Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde kurulan bir kamu kuruluşudur.


Kuruluşun asıl amacı ticaret üzerine fikirlerini hayata geçirmekte zorlanan insanlara maddi destekçiler bulmak. KOBİ'lerin piyasadaki varlığını güçlendirmek ve rekabet ortamını artırmayı hedeflemektir.

Bu planlamalar neticesinde Girişimcilik Proje Destek Programı adı altında 30 bin liraya kadar hibe ve 70 bin liraya kadar kredi imkanı sunmaktadır. Projenin doğrultusunda bu imkanlardan yararlanmak için Uygulama Girişimcilik Eğitimi adı altında bir programa katılıp yaklaşık 60 saatlik bir kursa katılmanız isteniyor. Bundan sonra krediler ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilme hakkına sahip oluyorsunuz. KOSGEB sayesinde bir çok insan fikrini hayata geçirmiş , düzenli ve iyi paralar kazanmıştır internetten araştırarak örnekleri inceleyebilir ve bu kişilerle de iletişime geçebilirsiniz.
Yorumlar

  1. kosgeb hibe alma hakkında çok aydınlatıcı bir makale olmuş teşekkürler

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. KOSGEB ile iş kurmak yüzeysel olarak böyle ama detaylı şekilde araştırmak gerekli

      Sil

Yorum Gönder

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)