Evdeki Yazar - Blog Maceram [Bölüm #2]

Evdeki Yazar - Blog Maceram [Bölüm #2]

İnternetten para kazanma olayına rastlantı sonucu bulaştığımdan bahsetmiştim ilk bölümün sonlarında . Blog gelişimimde beni kötü yonde etkileyen olaylardan birisi " İnternetten para kazanma " tabi uzun araştırmalar sonucu bu kavram " Blog yazarak para kazanmak " kavramına dönüştü ve buda bloglarımın çöp ve kısa ömürlü olmasına neden oldu.

Pişmandım! yani şuan pişmanım bloggerlik işiyle ilk tanıştığım günden bugune kaldırdığım para toplasan 150-200 TL civarıdır çok uzun uğraşlar sonucu damlaya damlaya biriken bir paraydı ve şuan bana hiç bir faydası yok çünkü bloglar harcandı , çöp oldu . Buna bir dur demenin varki gelmişti bu işi tamamen öğrenmeye ve en iyi şekilde yapmaya karar vermiştim .Olmadı tabi öyle hemen olmuyor önce araştırdım ne üzerine açmalıyım aradım,taradım bulamadım ve yine bir hata yaptım sonucunda " Hayata Dağir Herşey " sloganı ile bir blog açtım . Artık küçüklük aklımı , acemilikmi ve ya başka bişeymi bilemem ama yaptım bi hata .

Bu kadar hatanın yanında ise kazandıklarım ; Tecrübe , teknik bilgi , azda olsa kitle vs. yukarda okadar pişmanım hata yaptım yok şöyle yok böyle dedim tamam ama faydalarıda oldu.En azından tema hakkında birşeyler öğrenmiştim kodlarla haşır neşir olmuştum , grafik işine burnumu sokmuştum , özgün içerik mantığını kavramıştım (tek sorun konu sıkıntısıydı) her teldende olsa özgün yazmaya çalıştım . Haliyle tutturamadık bir yol ,zaten tutturup ne yapıcaktım yaşımda küçüktü öyle istediğim gibi bir etkileşim yakalıyamamıştım... Çok acı çektim çok :D

2. Bölüm Sonu . Devam Edicek...

(Blogger hayatımla ilgili hikayemde 2. bölümde gelişme kısmındayız biraz kısa gelebilir ama çok sıkmak istemedim devamında bomba şeyler var takipte kalın son olarakta yorumlarınızı bekliyorum.)

1.Bölüme gitmek için TIKLA 
-----
3.Bölüme gitmek için TIKLA 
Diğer Hikayelerime ulaşmak için Blog Maceram adlı Bölümü İnceleye bilirsiniz.

Yorumlar