Alan Adı Ticareti - Satılık Domain

Çoğu kişinin gelir kapısı olan alan adı alım - satım islemleri eskisi kadar kazandırmasa da hala yapılmakta. Peki neden eskisi gibi alan adı alım - satım işleri yapılamıyor ? Çünkü önceden belli başlı uzantılar vardı ve eğer istenilen alan adı .com - .net - .org uzantısında alınmışsa diğer uzantılara bakılmadan yeni alan adları düşünülmeye başlanırdı ama durum şuan çok değişti yeni çıkan alan adları bütün piyasayı alt üst etti.


İnsanlar alternatif ve eskiye göre popularitesi artmış olan uzantıları kullanmayı tercih etmeye başladığından beri domainler teker teker değer kaybetmeye başladı .xyz-.ist-.co-.blog-.istanbul gibi bir çok uzantı google aramalarında com ve net uzantılarının önüne bile geçmeye başladılar.

Konumuza gelicek olursak zamanında bir projemiz için alan adı almıştık , proje yalan oldu planladığımız işlerin altından kalkamadık tasarım üzerine bir projeydi eğer alıp devam etmek isterseniz alanadlari.com üzerinden açık artırma ile satışa sunulmuştur buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar