Hayalinizdeki Meslek Nedir ?

Hayalinizdeki meslek nedir? Neden o mesleği istiyorsunuz?


İnsanlar maalesef hayatlarını sürdürebilmek için para kazanmak zorundalar , bunun içinde günün belirli saatleri arasında kendilerine verilen işleri yapmaları lazım. Tabi kimileri biraz daha şanslı olup kolay yoldan da paralar kazanabiliyor ya da sevdiği işi yaptığından çok çalışmak onun için sorun olmuyor.


Benim hayalimdeki meslek tabi kide sevdiğim bir işi yapmak. Yani mesela blog yazarak hayatımı sürdürsem kötümü olur ? Bence çok tatlı bir iş yani tek işim blog yazmak olduğu zaman ve bire bunu işim olduğu için yaptığım zaman ortaya daha güzel ve çalışılmış içerikler sunabilirim. Şuan boş vakitlerimde blog yazıyorum parada kazanıyorum (1 haftada 1,5 TL kazandım) ama bunu meslek olarak yapmak isterdim yani boş zamanlarımda dinlenip diğer zamanlarımda blog yazmak. Bu ilk hayalim bu seviyeye gelmek için şimdiden bir yerlerden başladım , ikinci olarak otel sahibi olmak istiyorum. Belki başlangıç için küçük bir pansiyon olabilir ama hep bir otel sahibi olmak istemişimdir daha sonra işler büyüyüp ikinci , üçüncü oteli açıp çok zengin olmak. Sonra bütün fiyatları yarıya indirip piyasayı alt üst edip ülkenin refah seviyesini artırırım falan , yani çok param olursa bütün düzeni bozup yeni bir düzen kurardım garip şeyler yapardım yani ama bunları yapabilmek için zaman ve paraya ihtiyaç var , para için çalışmaya. Hayalimdeki işlerin ne kadar ulaşılmaz olduğunu gördükçe biraz daha gerçekçi olmam gerektiğini düşünüyorum ve gidip YGS çalışıyorum sanırım memur olucam :( 

Peki ya siz , şuan ki işinizden memnun musunuz ? İmkanınız olsaydı hangi mesleği yapmak isterdiniz ? Yorumlarda belirtirseniz sevinirim.

Yorumlar