İddaa Oynayarak Zengin Olunur mu ?

iddaa

İddaa oynayarak zengin olunur mu ? Sorusuna tertemiz bir " evet olunur ! " cevabını veriyorum. Şimdi diyeceksinizki şans oyunu nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsun. Aslında iddaa tam anlamıyla bir şans oyunu değildir , hangi maçın hangi sonuçla biteceği az çok bellidir. Önemli olan 3-4 adet maçı tutturmaktadır. İnsanlar zaten bunu yapamadıkları için zengin olamamaktadırlar. Peki ozaman iddaa da maçları nasıl tahmin edebiliriz ? Bunun cevabını şöyle vereyim , şimdi bildiğiniz gibi oran sistemi var insanlar tahminlerini yaptıktan sonra ne kadar kazanacağına bakılır , oranların çarpımı kupon bedeli ile çarpılarak ikramiye belirlenir örneğin 3 TL 'lik bir kupon yaptınız toplam oran 20 olsun 3*20=60 TL demektir. Yani yazdığınız bütün maçlar tutarsa güzel paralar kazanabilirsiniz , bunun yanında sistem kuponlarda vardı çok detaya inmeden hemen asıl mantığa geçelim.

İnsanlar aslında oynarken - buna bende dahilim - oranın yüksek olmasını ister yani sonuçta 3-5 TL verip bir kupon yapıyoruz oranlar ne kadar yüksek olursa o kadar çok kazanacağız demek oluyor ama unuttuğumuz bir şey var oranlar arttıkça kazanma şansımız azalıyor. Yani demek istediğim 20 oran yerine 4-5 oranlık kuponların tutma ihtimali daha yüksek ama kazançları daha az oluyor.

Aslında insanlar bu sistemin farkındalar kazanamamalarının sebebi ise şudur ki düşük oynamaları , ben gidip evinizi arabanızı satıp iddaaya yatırın demiyorum ama örneğin nesine.com daki en çok kazananlar listesini incelediğimiz zaman oranların 5-10 arası olduğunu ve kupon bedelinin 500-2000 TL civarı olduğunu görüyorum. Bu demek oluyor ki 5 oranlı bir kupona 500 TL oynarsanız tuttuğu zaman kazancınız 5*500=2.500 TL yapıyor. Gayet iyi paralar ama dediğim gibi düşük paralarla oynandığı zaman insanlar daha çok kazanmak için şanslarını zorluyorlar ve kuponlar yatıyor. 

Bende bir aralar çok oynardım hatta okuldan çıkıp otostop çekerek eve gelirdim yol paramı iddaaya yatırırdım , sonuç 20-30 TL civarındaki kuponlarım arada tutuyor arada tek maçtan vs. yatıyordu , bu istatistiklere göre daha sıkı analizler sonucunda düşük oranlı bir kupona yüksek paralar yatırırsak iddaa oynayarak zengin olmuş sayılırız. Onun yerine her gün köşeye iddaa paranızı koyarak ay sonunda hatırı sayılır bir paraya da sahip olabilirsiniz seçim sizin.

Yorumlar