Takım Olarak Blog Yazmanın Faydaları

Güncel blog olma yolunda ilerlemek için sürekli sitenizi güncel tutmanız gerektiğini biliyorsunuzdur zaten.Sürekli piyasayı takip edip eksiklikleri bulup bilginiz dahilinde yazmak sitenizi güncel tutmak için bir yoldur tabi bunun için zamanda harcamalısınız diğer blogları takip etmelisiniz hatta bazen Türkçe kaynak eksikliği bile olabilir ve bunu farkedip yazı yazabilirsiniz.
Takım olmak


Zaten hali hazırda var olan şeyleri tekrar yazmak (Üstüne hiç birşey eklemeden) siteyi güncel tutarmı ? Bence tutar ancak kitlenizi sizi takip eden insanlarla aranızdaki bağı yıpratır.Bu konuyla ilgili başka bir yazıda buluşucaz o yüzden uzatmadan asıl konuya gelelim.


Tek başınıza düzenli bir şekilde yazı yazmak zor geliyor olabilir bu yüzden kendinize bir takım arkadaşı bulun ikinizinde farklı blogları olabilir tek bir blog altında toplayın.İkili olarak düşünmeyin sadece daha çok sayıda insanla tek bir blog üzerine çalışabilirsiniz düşünsenize günde 3-4 özgün yazı paylaşılan bir siteniz var.İşte bu google'nin çok hoşuna gidicektir .

" Bir elin nesi var iki elin sesi var 
Gerçek hayatta tanımanıza gerek bile yok herhangi bir siteden tanışıp dost olduğunuz insanlarla yada hali hazırda blog yazan kişilerle iletişime geçin ve bloglarınızı tekbir çatı altında toplama kararı alın.İster yeni bir blog açın istersenizde yeni bir alan adı hatta ben öyle bir işe girişcek olsam kişisel blogumdaki hala güncelliğini yitirmemiş yazıları ortak bloguma ekler ve kendi blogumdan silerim böyle stratejik hareketlerle büyük işler başarıla bilir sadece pes etmemek yeterli olmaya bilir bazen doğru şeyi yaptığınızdan emin olmalısınız.

Böyle bir proje fikri olan insanların teklifleri üzerine neden olmasın derim :)

Yorumlar

  1. Ülkemizde web ile alakası olan hemen hemen herkezin bir bloğu olduğuna göre ekip kurmanın zor olmaması gerek.

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Evet katılıyorum mesela ben sevgilimle ortak yazmaya karar verdim :D

      Sil

Yorum Gönderme

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)