Büyümenin İyi Yanları

Büyümenin İyi Yanları

"Büyümenin Kötü Yanları" adlı makalemi okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim , büyümek insanlığın başlıca etkileşimlerinden birisidir. Kimine göre güzel kimine göre kötü , bana göre yeri geldiğinde güzel yeri geldiğinde kötüdür. İki seçeneği de maddeler halinde okumak isteyenler için bloga ekledim. Şimdi gelelim asıl makalemize yani Büyümenin İyi Yanları !


büyümek


Büyümek aslında kelime olarak baktığımızda akla ilk olarak hacimsel bir artış gibi geliyor olabilir , yani bir şeyin genişlemesi , artması vs. ama bizi ilgilendiren kısmı buradan çok şurası ; Yaş olarak büyümek!

Yani artık çocuk değilsiniz demek büyüdünüz , bazı hareketleri yapmamanız ve bazı hareketleri de yapmanız beklenir artık sizden. Peki bunlar ne ?


  • Araç kullanabilirsiniz : Benim ve benim gibi olan bazı bireyler için genellikle erkeklerde daha ağır basan bir beklenti olsada bazı kızlarımızdada olan bu istek büyümeyle birlikte kazanılır. Ehliyetler alınır arabalar , motosikletler derken inşallah bir yerleri kırmassınız :S

  • Kararlarınızda özgürsünüz : Evet yanlış duymadınız gidip istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. İçki içip sokağa çıplak çıkıp deli gibi koşmak buna dahil değil ama!

  • Söyledikleriniz önem kazanıyor : Küçükken ya sizi hiç dinlemezler ya da dinlemiş gibi yaparlardı ama artık büyüdünüz söyledikleriniz onlar için önemli , sizi son saniyeye kadar dinlerler ve dediklerinizi uygularlar. Bu büyümeyle gelen en güzel skillerden (yetenek ) biri kesinlikle bu yeteneği +9 basmalısınız :D .

  • Kendinize Güveniniz artacak : Büyüdükçe artık bazı şeyleri yaparken çekinmeyeceksiniz buda öz güveninizi artıracak en önemli unsurlardan birisi aklınızdaki şeyi yapmaktan korkmanıza gerek yok. Yani mesela bir iddaa bayine gidip rahatlıkla kuponunuzu oynayabilirsiniz çünkü siz artık büyüdünüz küçükken yapmaya kalkarsanız aklınızda hep acaba birşeyder mi korkusu olacağından cesaret edemeyeceksiniz ya da kendinize güveniniz olmayacak doğal olarak. Kızlarımız içinde mesela saç rengi değişimi bence bu büyük bir cesaret ister küçükken yapmak hem yeterli izinleri almanıza engel olacaktır hemde yakışmayacaktır ama artık büyüdünüz sülaleniz rahat .

  • Karşı cins : Artık karşı cinsle olan sohbetleriniz ya da hareketleriniz dahada bir anlam kazanacak ve buda büyümeyle birlikte gelen özelliklerden küçükken böyle bir şeyin olması pek mümkün olmaz çünkü fizik kuralları! Sen Clash of Clansda köyüne saldırdılar mı acaba diye düşünüyorsun sevgilin İnstagram'da gelen likelerin sayısını düşünüyor bunun neresinden mantık , romantizm ve benzeri şeyler çıkarabilirsin ki ? Büyüdükçe ilişkileriniz renk,zevk ve heyecan kazanır.
büyümek
  • Maddi harcamalarınızda sizinle büyür : Bu bir bakıma iyi bir bakıma kötüdür çünkü paranız varsa bu sorun olmaz ama yoksa sıkıntılar başlar. Büyük oyuncaklar almayı herkes ister ama her şeyin bir bedeli tabikide var. Büyüdükçe para harcamanın zevkine varacaksınız zaman zaman kendinizi kaptıracaksınız belki ama sonuçta eğlenmiş olacaksınız , öderken biraz acıyabilir ama :S

Bana göre çocuk kalmakta büyümekte güzel ama sanki büyümek biraz daha ağır basıyor gibi , sonuçta ne istediğimizin bir önemi yok illaki büyüyeceğiz bizde o yollardan geçeceğiz belki sürünerek belkide özel şöförümüzün sürdüğü limuzinimizle.

Yorumlar