Dünyanın En iyi Mesleği LEGO Yapmak !

İnsanlar hayatta kalmak için bazı ihtiyaçlarını gidermek zorundadır ve bu ihtiyaçları içinde paraya ihtiyacı vardı yani iş hayatı. İş hayatı dendiğinde ise akla ilk gelen şey masa başında sıkıcı elbiselerle akşama kadar ekrana ya da evraklara bakmaktır. Böyle işlerinde varlığıyla birlikte ilginç ve bir o kadarda zevkli işlerle uğraşan insanlar tabikide var. Bunlardan biride LEGO yapmak.

Reme Hoffmeister adında bir Alman LEGO'dan binalar yaparak para kazanıyor. Üstelik parasını LEGO ödüyor. Peki bu işi nereden bulmuş ?

Reme Hoffmeister

Öncelikle şunu belirtelim bu işi yapan tek kişi Reme Hoffmeister değil , dünyada bu işi yapan 13 kişi daha mevcut Japonya,kanada ve Singapur gibi ülkelerde bulunan bu insanlar sadece LEGO yapıyor ve üstüne birde para kazanıyor.

lego

Reme Hoffmeister söylenenlere göre tam bir LEGO manyağıymış , çocukluk yıllarını sürekli LEGO yapmakla geçirmiş. en sonunda bir internet sitesi açıp buradan yaptığı LEGO ' ları satmaya çalışmış bunun üzerine LEGO büyük yeteneği fark edip iletişime geçmiş. Şimdi aslında burdan bakılınca iş kolay gözüküyor ama günde 8-10 saat LEGO yaptığı söyleniyor yani bir yerden sonra gayet sıkıcı bir hal alıyor olabilir. Buradan Reme Hoffmeister ' e başarılarının devamını ve bu yorucu işinde ona kolaylıklar diliyorum. Millet neler yapıyor biz hala iddaa oynayalım üstüne üstük kaybedelim ilgili yazıyı okumak için : İddaa'da bir türlü kar yapamadık !

Yorumlar