Darbe Bildirisini Okuyan Spiker Tijen Karaş

tijen karaş15 Temmuz 2016 darbe girişimi ile ilgili söylenecek çok fazla şey var ama burası siyasi bir platform olmadığı için bu konu hakkında pek fazla konuşmayı düşünmüyorum , bu olaylar gerçekleşirken bizde sokaklardaydık Kızılay meydanındaki ele geçirilmiş tankı yağmalayan cahil halkı gözlerimle gördüm. Hiç bir suçu olmayan ve eğitime diye kandırılıp köprülere konuşlandırılan askerlerin darbe girişimi içinde olduklarını anladıkları zaman teslim olduklarında onlara linç girişiminde bulunan halkıda gördüm ama meydanlarda göremediğim tek şey o suçsuz ve hiç bir şeyden haberi olmayan daha 20 yaşındaki askerlere emir veren paralelci , FETÖ ' cu asıl darbe girişimini başlatan suçlu komutanları , teğmenleri yani demem o ki tamamen bilinçsiz bir şekilde sokağa çıkın çağrısıyla halkı fişekleyip masum insanlarun canına kıydılar 100 lerce şehit asker , polis ve sivil halk 1000 lerce yaralı insan. Bunların bütün sorumlusu 3G bağlantısı ile emir veren yöneticilerdir.

Asıl konumuza geçicek olursak bildiğiniz gibi bütün kanallarda askeriyenin içindeki paralelci bir grup rütbeli asker tarafından başlatılan bu darbe girişimi hakkında canlı yayınlar yapılarak son durum aktarılırken TRT Haber 'de Darbe ile ilgili bildiri yayınlandı spiker Tijen Karaş tarafından. 

Bu bildiri tekrar tekrar okunarak bir süre yayınlandı ancak daha sonra diğer haber kanallarınca yayınlanan haberlere göre TRT Binası paralelci darbeciler tarafından basılmış ve çalışanları rehin alınmış. Tişen Karaş o bildiriyide tehdit edildiği için zorla okuduğunu açıkladı. Zaten daha sonrada bina tekrar ele geçirilincede herşey ortaya çıktı.


Yorumlar