Her İnsan ikinci Şansı Hak Etmez

Sizce hangi insan tipi ikinci bir şansı hak eder ? Ya da sürekli çevrenizde bulunan sevgiliniz , arkadaşınız , akrabanız , eşiniz her hangi biri fark etmez sizce ikinci şansı hak ediyorlar mı ?

İkinci şansını da hiç düşünmeden , bazı olayların etkisinde kalarak ve tıpkı bir çocuk gibi harcayanlar kulübüne benide yazın. Bu gün benim için çok önemli olan bir insanı kaybedebilirdim , hemde ikinci bir şansı vermesine rağmen aynı hataya tekrar düştüm. Gönül isterdiki herşeyi noktasına virgülüne kadar yazabileyim ama inanın bu çok zor.

Asıl konumuza gelicek olursak aslında biraz tartışma yazısı gibi olucak bu yorumlarda tartışma başlatmak istiyorum. Siz hiç bir hatanızdan sonra affedilip bir süre sonra tekrar aynı hatayı yaptınız mı ? Yaptıysanız daha sonrasında nasıl davrandınız ? Şuan bu soruların cevabına çok ihtiyacım var. Aynı hatayı ikinci kez tekrarlamama rağmen ilkindeki gibi tepki de göstermedi , en çok da kafamı burası karıştırıyor. İlkinde yaptığım gibi bir tepki gösterseydi bu sefer toparlayamazdım sanırım iyikide öyle yapmamış. Şimdi dahamı iyi oldu peki ? Hayır. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum konuşup gönlünü almaya çalışsam bir dert sussam iyice bir dert. Demekki ben ikinci şansı hak etmeyenlerdenim , ama eskiden böyle değildim ben çok değiştim çok özüme dönmem lazım artık kendimi kaptırmamam lazım sarhoş gibiyim ne yaptığımı bilemez hale geldim ben en iyisi gidiyim.

Yorumlar

  1. Her insan ikinci bir sansi hak etmez zaten ikinci bişeyi istiyerek yada istemeyerek yaptığında karşı tarafı kaybetmekten korkmuyorsa bu onun için bir hata bile değildir ilk şansı verdiğinde insan kolayca affettiyse ona güvenerek hareket etmiştir insan oysaki aynı durumla karsilasmaz

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)