İnsanların Mutsuz Olmasının 4 Nedeni

En ufak şey insanların bir anda mutlu olmasını sağladığı gibi bir anda da her şeyi alt üst edip mutsuz olmalarını sağlayabilir , işte mutsuz olmanızı sağlayan 4 şey.

mutsuzluğun nedeni

1- Para 


Eğer paranız varsa mutlu olma ihtimaliniz çok yüksektir ama eğer paranız yoksa mutsuzsunuzdur. Aslında kimilerine göre her şey para değildir ama bu sözü savunan insanlar her sabah sıcak yataklarından kalkıp para kazanmak için akşama kadar çalışıyorlar , yani ufaktan bir paradoks var birde para var huzur var .


2- Amaç


Amacını olmayan insanların toplandığı bir sayfa ve grup var Amacı Olmayan Grup ama bazen bu grubun bile bir amacı oluyor aslında düşünüldüğünde amaçları amaçsız olmaları. Peki konumuzla alakası ? İnsanların mutsuz olmalarının bir nedeni de zamanı keyiflice ve dolu dolu yaşayamadıklarından kaynaklanır. Amacınız olmadığı içinde zamanınız boşa geçer , sıkılırsınız bununla doğru orantılı olarakda mutsuz olursunuz.


3- Aile 


Ailenizle aranızda güzel geçen şeylerin sizi mutlu ettiği gibi kötü olayların yaşanması da sizi bir anda mutsuz edebilir. Bu gayet normal bir şeydir ama mutsuz olmanıza gerek yok , yani sorunlarınızı çözmeye çalışın eğer sizde benim gibi mutluluğunuza önem veriyorsanız bu gibi durumlarda en çok yükü kendiniz yüklenin ve olayların uzamasını engelleyin bu şekilde mutluluğunuza bir zarar gelmemiş olur.


4- Çevre


Her gün isteyerek ya da zorunda olduğumuz için bazı ortamlarda bulunmak zorundayız (okul,iş vb.) bu ortamlarda canınızı sıkan nesneler,kişiler,canlılar varsa ya siz uzaklaşın ya da onların uzaklaşmasını sağlayın sinirinizi bozan insanlar olabilir bu durumda oradan uzaklaşın yada iğneleyici laflarınızla uzaklaşmasını sağlayın , bu gibi durumlarda birde sizle aynı düşüncede olan insanlar görürseniz ittifak kurun ve bir anda mutlu olun.

Son Sözler: Mutlu olmaya ve mutlu kalmaya önem gösterin , bazı nedenlerden dolayı olmuyorsa da çok zorlamanın bir anlamı yok örneğin içinize kapanık biriyseniz çevre faktörüyle mutlu olmaya zorlamayın kendinizi bana göre tek takılmak daha zevk verici bir kere sorumluluk olmuyor buda istediğini istediğin zaman yapabilirsin anlamına geliyor ve eşittir mutluluk ... 

Yorumlar