Blogger Adsense İkinci kez kaydolamıyorum Neden ?

Benimde yüz yüze kaldığım bir durumdan sizlerede bahsetmek istiyorum ve bir kaç küçük tavsiye , bilgilendirme yapmak istiyorum.

Google Adsense bu kadar büyük bir şirket olmasına rağmen bazı işlerini çok düzensiz ve prosedür dışı yapıyor.Adsenseye kayıt olmak , siteni onaylatmak başlı başına  bir sorunken birde sitenin onaylanmama nedenine göre saçma sapan nedenlerden siten banlanıyor.

adsense-onaylama

Bu durumla karşılaşan bir tek ben değilimdir.Blogumdan aylar önce adsenseye başvurmuştum sitem onaylanmamıştı bende üstüne çok düşmemiştim çünkü ozamanlar başka bir reklam networkuyle çalışıyordum.

Sonra çalıştığım diğer reklam networklerin emeğimin karşılığını vermediğini farkettim.Bu yüğüzden adsenye bir daha başvurmaya karar verdim ama karşılaştığım sonuç şuydu

"AdSense hesabı, geçersiz etkinlik nedeniyle devre dışı bırakıldı"
Saçma olan şey şudur ki sitemde daha önce hiç adsense reklamı yayınlanmadı , bu yüzdende geçersiz tıklama olamaz.İkincisi ise geçersiz tıklama nedeniyle sitemin bir  daha adsenseye kabul edilmesi mümkün olmayacakmış.

İşte bu gibi saçma nedenlerden dolayı insanı blog yazmaktan soğutuyorlar.

Sizlere demek istediğim konuysa şu sitenizi,blogunuzu tam olarak hazır olduğunda adsenseye başvuru gönderin düzenli , özgün yazı , güzel bir tema , yeterli içerik .
Eğer bu 4 maddeyi sitenizde görüyorsanız adsenseye başvurmaya hazırsınız demektir.

Adsense gerçekten güvenilir ve büyük bir şirket olduğu için onunla çalışması iyi bir iş olur.Ancak durum böyle olunca herkezide uygun görmüyorlar . Çözüm yeni bir gmail ve yeni bir başvuru.


Yorumlar

 1. bende çok uğraştım zamanında ama çok basit aslında kayıt olmak kendi sitemde yazdığım adımları uygularsan başarılı olabilirsin belki
  http://bilginvar.blogspot.com.tr/2015/12/site-icin-google-adsenseye-kolay-yoldan.html

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hocam taktikleriniz daha çok youtube ile bağdaşıyor mantıklı bir yöntem gibi duruyor ama youtube olmadanda onaylatabiliriz

   Sil
 2. Ya Allah için yardım edin ya ben bloğundan adsense kayıt olmaya çalışıyorum o adsense kayıt ol tuşu bulanıktı açıldı ama ona tıklıyoruz hesabını giriyorum sonra blog sitemi giriyor ve dili Türkçe seçip devam et e bakıyorum ama bastıktan sonra tuş çalışmıyor yardım edinn

  YanıtlayınSil
 3. Allah için ya ne yapabilirim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. sorunun ne olduğunu söylerseniz yardımcı olabilirim

   Sil

Yorum Gönderme

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)