Bilgisayar ve İnternet Dünyasını Konu Alan Filmler


Bilgisayar ve İnternet Dünyasını Konu Alan Diziler adlı yazımın çok beğenilmesi üzerine birde film versiyonunu yazmak istedim. Eğer bu listede bulunması gerektiğini düşündüğünüz filmler olursa yorum olarak belirtebilirsiniz , bu sayede ikinci bir listeyi hazırlamamızda bize yardımcı olmuş olursunuz.

Lafı çok uzatmadan filmlere geçmek istiyorum , dizi olarak uzun uzadıya hikayeyi takip etmek istemeyen insanlar olabilir bu yüzden filmler daha cazip gelir çünkü bütün olay tek bir bölümde anlatılır.

The Social Network (IMDB 7,7 )

Bilgisayar-ve-internet-Dunyasini-Konu-Alan-Filmler

The Social Network yani bu film tertemiz bir sosyal medyayı konu alan bir film , facebook'un kuruluşunu konu alan bir film yapmak istemişler ve bence gayette güzel olmuş. Eğlence kısmı bir yana oldukça gerçekci bir film olduğunu söyleyebilirim , gerçek hayattan esinlenerek kurgulanmış yani Mark Zuckerberg'ün Harvard üniversitesindeki öğrencilik çağlarından itibaren facebook'un yükseliş dönemine kadarki zamanı ele alıyor. Girişimci ruhunuzu ön plana çıkarma olasılığı çok yüksek olan bir film olmuş çünkü A'dan Z'ye  Facebook'un kuruluş aşamalarını anlatıyor , bir rehber kıvamında olmuş denebilir.

Who am I (IMDB 7,6 )

Bilgisayar-ve-internet-Dunyasini-Konu-Alan-Filmler

2014 model Alman yapımı bir film olan Who Am I (Kein System ist Sicher) kimilerine göre şimdiye kadarki en efsane hacker filmi. Benjamin ismindeki genç internet kullanıcısının hayatını konu alan bir film. Tek başınayken birden ekip olmanın verdiği hazzı anlatan güzel bir yapım. Filmi izleyen hemen her webmaster tekrardan güvenlik ile ilgili çalışmalar yapmaya başlıyor çünkü bu film sistemlerin ne kadar güvenli olabileceğini sorguluyor. Son olarakta muhteşem bir finali olduğunu söylemeden geçmek istemiyorum.

Revolution OS ( IMDB 7,4 )

Bilgisayar-ve-internet-Dunyasini-Konu-Alan-Filmler

Bilgisayar dünyasını tek elden yönetmekte olan Microsoft'un bir nevi yazılımını anlatan bir film , bilgisayar hayranlarının ortaya çıkmasının en büyük sebebi GNU projesidir bu nedenle bir çok donanım Linux sayesinde işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu filmde anlatılmak istenen aslında Linux işletim sistemidir bakış açınızı tamamen değiştire bilir ve bir anda her şeyi unutup Linux kullanmaya itebilir. Bu filmin bir bilgisayar hayranına katacağı şey onu açık kaynak kodlu yazılım dünyasına itmesi olacaktır.


Yorumlar