Sevgiliye Nasıl Bir Hediye Alınmalı ?

sevgiliye nasıl hediye alınmalı

Her insan mutlu olmak için çabalar , mutlu olmanın tonlarca yolu var aslında bu yargı özneldir yani kişiden kişiye değişebilir. Nesnel olan tek mutluluk " Aşk " herkes tarafından aynıdır bu , çok iyi anlaştığınız ya da ilk görüşte aşık olduğunuz biriyle hayatınızı birleştirmek isteyebilirsiniz bu gayet doğal ve mutluluk verici bir durumdur. Bunun yanında ilişkinin daha güzel bir hal alması için farklılıklar gerekir , anlamlı şeyler.

Hediye 

Sevgililer günü bana göre kapitalizmin etkisiyle ortaya çıkmış bir gündür , amacı güzel olsada çıkış amacı çok farklıdır. Konumuz bu değil peki konumuz ne ? Hediye! Mağlum sevgililer günü birbirinize hediye almalısınız yani zorunluluk olarak düşünmek yerine fırsat olarak görmelisiniz. Seveceği hatta ihtiyaç duyduğu bir şeyler almalısınız , hatta günlük hayatta kullanacağı bir şeyler sizi sürekli ona hatırlatacaktır. Sürekli aklına düşmenizi sağlayacaktır yani bu fırsatı iyi değerlendirmelisiniz. Farklı düşünün klasik şeylerden uzak durmalısınız hatta ilkse dahada üstünde durmalısınız. İlkler unutulmaz ilk sevgililer günü ya da ilk hediyeniz falan bunlar önemli şeyler :)

Kadın erkek diye ayrımcılık yapmaya gerek yok mantık olarak ihtiyacı olan ya da mutlu olacağını düşündüğünüz şeyler almalısınız. Maddiyattan çok maneviyata önem vermenizde fayda var. 

Kadınlar için genelde kitap , takı , kıyafet , parfüm gibi çeşitli hediyeler alınabilir. Biraz daha genişletip bir demet çiçek hatta imkanınız varsa (yani misal ben daha lisedeyim buna imkanım yok) güzel bir akşam yemeği mümkünse ve birazda yetenekliyseniz kendi evinizde kendi elinizle hazırladığınız bir akşam yemeği ardından film , belki biraz alkol (kahve daha mantıklı aslında ) , şişe çevirmece gibi basit oyunlarda oynana bilir yani kısacası güzel bir gün geçirmek için çabalayın bu en güzel hediyelerin babasıdır herkeze nasip olmaz yapmakta , yapılmakta.

Erkekler için durum daha farklı kendimden biliyorum bikere ben hediye sevmiyorum ayıp olmasın diye gelen hediyelere çok mutlu olmuşum gibi yaparım :S Ama erkeklere genelde kazak , parfüm , yüzük , tespih gibi çeşitli hediyeler alınabilir yine karakterine ve zevklerine uygun olarak kitap , dergi gibi hediyelerde alınır bunun yanında erkekler teknoloji ile ilgilenir severler yani , hediyenin mantığı sevilen bir şeyler hediye etmektir yani teknolojik bir şeyler alabilirsiniz. Bunun yanında araba tutkusu bir erkek için araba maketi çok mutluluk verici bir hediye olabilir ya da işte uğraştığı sevdiği illaki bir hobisi vardır bununla ilgili maketler , takılar erkeklere alınabilecek hediye çemberini biraz daha genişlete bilir.

Hediye almak birazda yaratıcılık istiyor aslında , düşünün kafa yorun getirileri güzel olabilir. Çabalayın en azından zorla almıyorsunuz sonuçta ve son olarakta küçük notlarla hediyeleri desteklemeyi unutmayın çok küçük ve etkili bir unsurdur.


Yorumlar