İlham Veren Başarı Hikayeleri

İlham Veren Başarı Hikayeleri

Başarıya ulaşmanın tek yolu fırsatları değerlendirmek ya da fırsatı yaratmaktır. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz öğrenmenin tek yolu var zamanında başarıya ulaşmış insanların hikayelerini okumak. Kendinizi gazlamalısınız başarı için cesaret lazımdır cesaret içinde gaza gelmeniz lazımdır , bunlar böyle peş peşe merdiven gibi düşünün ve mantıkda aynı şekildedir ister tek tek çıkın ister ikişer ikişer yani hedefiniz doğru olsun. Merdivenleri çıkmak hedefiniz nasıl çıkacağınız size kalmış o süreci siz belirleyeceksiniz ama şimdi bakalım onlar merdiveni nasıl çıkmaya karar vermişler , fırsatları nasıl değerlendirmişler.


Bill Gates’in başarı hikayesi

İlham Veren Başarı Hikayeleri
Bill Gates Microsoft'un kurucusu , peki bu fırsat onun karşısına nasıl , nerden çıktı ? Bir çok girişimci gibi oda zamanında reddeilmiş hatta söylentilere göre başvurduğu şirket kağıtları yüzüne fırlatarak onla alay etmiş. O pes etmemiş ve bu yolda yanlız başına ilerlermiş sonuç BAŞARI. O beğenilmeyen fikri şuan bütün dünyada en çok kullanılan işletim sistemi haline gelmiş durumda.Thomas Edison’un başarı hikayesi

İlham Veren Başarı Hikayeleri
Thomas Edison evet yanlış okumuyorsunuz onunda bir hikayesi var. Ampul fikri tamamen hayal gücü ile oluşturulmuş bir icat. Söylenenlere göre Edison 999 kere deneme yapmış ve hepsinde başarısız olmuş ama asla pes etmemiş 1000. denemesinde ise ampulu bulmuş. İnsanlar ona her seferinde başarısız olduğun halde neden asla pes etmedin ? diye sormuş. 

Thomas Edison = " Her seferinde bir lamba nasıl icat edilmez onu buldum. "

Bu hikaye bakış açısının önemini anlatıyor bir nevi bardağın dolu tarafını görmenizi sağlar umarım karşılaştığınız hatalar sizi pes ettirmek yerine iyice hırslandırsın ve sonunda hedefinize ulaşabilin.


Oprah Winfrey’in başarı hikayesi

İlham Veren Başarı HikayeleriTabikide başarıya ulaşmış insanların hepsi sadece erkeklerden oluşmuyor. Oprah Winfrey dünyanın hatta belkide evrenin en zengin kadını. Peki ama nasıl oldu bunlar ? Oprah TV Show yıldızı bunca ün ve şan TV sayesinde ama asıl olay bu değil , zamanında işinden kovulmuş ve Televizyon için uygun olmadığı söylenmişti. Sonuç ortada hırs ve birazda şans sayesinde herkeze başarısını kanıtlamış oldu.


Ben N'aptım ?

Daha kayıtlara geçicek bir başarı hikayem yok ama bu demek değildir ki hiç olmayacak. Ben hayal kurmaya çok küçük yaşta başladım şuan bir sürü planım var saçma ya da değil hiç fark etmez Hayallerin peşinden gitmemem için hiç bi nedenim yok.

Son Sözler = Bu hikayeleri okuyup okuyup " vay bee ne insanlar var " gibisinden yorum yapmak yerine " Ben niye yapmıyorum ? " tarzında yorumlarsanız başarıya ulaşabilirsiniz , yani demek istediğim bakış açınızı değiştirmelisiniz. Reddedilmek sizi dahada hırslandırmalı ki zamanı geldiğinde gidip intikamınızı alın ve onları reddedin! Cesaret , hırs ve iyi bir hayal ya da fikriniz olduğu sürece sizde çok büyük bir başarı hikayesine imzanızı atabilirsiniz.

Yorumlar