Günlük Nasıl ve Neden Yazılmalıdır - Benim Günlüğüm

Günlük nasıl yazılmalıdır neden yazılmalıdır ?

Ben bugun günlükten bahsetcem bir ay bir buçuk aydır yazmaya başladım. Nasıl başladım ? Zaten  aklımda vardı bişeyler plan felan yani. Daha sonra bizi yansıtacak bir defter buldum. Aslında benim yazdığım tam günlük gibi değil. O günü anlatıyorum bana verdiği şeyleri yapıştırıyorum. Mesela onun yediği çikolata kabı ve benim yediğim çikolata kaplarını yapıştırdım. Aslında onun çikolata kabını bizim sınıfta çöpe atarken çöpün kenarından aldım. Sonra işte eve gidince benimkini de o günüde kendi hislerimle anlattım. Yaptığı küçük hareketlerin bendeki etkisini anlattım.

günlük nasıl yazılır

Bide bize özel şeyler . Sonra baya güzel olmaya başladı felan ben bunu ona vermeye karar verdim. Daha çok özenmeye başladım özel anlarımızın ilk buluşmamızda çekildiğimiz fotoğrafları yapıştırıp ne hissettiğimi anlattım . Ondan da böyle bişey yapmasını istedim ben süpriz olsun istemiştim biz ikimiz çok süpriz yapmayı beceremiyoruzda galiba biraz çok meraklıyız.  Ben yazdığım ilk iki sayfanın fotoğrafını attım ona aradan biraz zaman geçtikten sonra bana da böyle bişey yazmasını istedim. Büyük bir ısrar üzerine tabiki. Yazmaya başladı bu bende istedim yazdığı ilk iki sayfayı , bi triplere felan girdi tabi yok atmam zaten okuyacaksın felan dedi. Ben atmıştım ya bi tartıştık biz sonra bu çöpe attım sinirlenip dedi bende inandım.  Çok kötü sinirlendiği için. Sonra işte ben diyorum yaz felan yok diyo. Okulların ilk açıldığı hafta ağzından kaçırdı hiç atmamış aslında hep yazıyomuş. Ben kendimi öyle bi kaç kelimeyle anlatan biri değilim günlük yazarak ona kendimi daha iyi anlattığımı düşünüyorum benimki zaten o kadar güzel anlatıyo ki kendini. Birbirinize hediye almak yerine böyle şeyler yapmak bana tatlı ve sempatik geliyor. Hatta ben bana hediye alınmasını sevmiyorum ona ait bişeyi bana verdiğinde daha mutlu oluyorum yada benim için eliyle yaptığı biseyleri. Onu hatırlatacak eşyaları seviyorum. Sizlerde hediye meraklısı kızlardan olmayın. 
günlük nedir

Günlük nasıl yazılara gelecek olursak ilk olarak bi yalnız kalın dikkatinizi dağıtacak şeyler olmasın şarkı açabilirsiniz. Sayfaya baktığınızda defterle konuşuyo gibi oluyorum ben hatta oda bana cevap veriyo felan. Kelimeleri toparlamakta zorlandığınız zamanlarda derin bi nefes alın tekrar devam edin o günün nasıl geçtiğini direk değilde sizin duygularınızla anlatmalısınız zaten o da o günü sizinle beraber yaşadığı için okurken sıkılabilir. Onun bilmediği şeyleri anlatırsanız daha çok hoşuna gidebilir . Bilmediği şeyler derken sevgilinizden asla bişey saklamayın başkasından öğrenmesi ilişkiniz için daha kötü olabilir. Ne kadar kötü olursa olsun sizden duymalı. Bilmediği şeyler derken hislerinizden duygularınızdan bahsediyorum. Yazamıyorum tıkanıyorum derseniz yazacağınız günü gözünüzün önünden geçirin yaptığı hoş yada kötü hareketleri anlatın. Günlük yazmak en çok kavga ettiğiniz zamanlarda çok iyi geliyor rahatlatıyor benim yazarken ağladığım çok zaman oluyor. Sizde , sizi ve onu mutlu edecek şeyler için çaba harcamalısınız.Yorumlar