Blog Hayatım - Gelişim Aşamam [Bölüm #2]

Blog Hayatım - Gelişim Aşamam [Bölüm #2]

 Blog hayatımı anlattığım serimin ikinci bölümüne hepiniz hoş geldiniz.İlk bölümde genel bir giriş yapmıştım , bu bölümde iyice detay vererek bloggere nasıl başladığımı detaylı bir şekilde anlatıcam.


blogger

 Forum sitelerinden hevesimi almıştım artık forum siteleride çok sıkıcı bir hal almaya başlamıştı . Gelişimine yardımcı olduğum bir nevi benim ellerimde büyüyen forum sitesi el değiştirmişti belkide ondan soğumuştum .Başka bir forumda devam etmek istemedim okadar emek boşa gitmişti yeni admin hoşuma gitmemişti , belki önyargılı davranmış olabilirim ama olmamıştı işte.Web Masterlik , google, seo , internet siteleri yani öğrenmek istediğim bir çok şeyi öğrenmiştim artık tek başıma ilerleye bilirim diye düşünmüştüm . Yanlış hatırlamıyorsam ilk internet sitem " tr.gg " alan adıyla açtığım bir siteydi biraz daha öğrenmek için açmıştım çok içim ısınmamıştı aslında o yüzden uzun sürmedi . Daha sonra ücretsiz domain olan ".tk" ile bir site açmayı denedim onun açılım aşaması biraz daha teknik bilgi istiyodu o yüzden araştırma yapmam gerekti bu sırada neler neler bulmuştum :)

 Ücretsiz internet sitesi olarak bloggerle tanışmıştım , Blog Hocam ' ın bloguna rastlamıştım bu vesileyle bir blog açtım özgün yazı mantığını kavramaya çalışıyordum . Biraz daha derinlere inince artık hangi konuyu araştırmam gerektiğini öğrendim yani kodlar,eklentiler,temalar kurcaladım durdum karşılaştığım hataları çözmeye çalıştım bu şekilde deneme yanılma yönüyle bir çok blog açtım ve sıkılıp kapattım. 


blogger

Bir tanede günlük +500 toplamda +300.000 hiti olan bir blogum daha var ama güzel bir geçmişi olmadığından onu toparlamak yerine Evdeki Yazar sınırlarında blog yazmaya başladım ve yazmayada devam edicem.Bir sonraki Bölümde Görüşmek üzere :D

Yorumlar