Perşembe günü tatil mi? 31.12.2015 tam gün mü yarım gün mü?

Yılbaşına 2 gün vatandaşlar “perşembe günü tatil mi?” diye merak ediyor. 31 Aralık perşembe gününün gecesi yılbaşı kutlanacak. Yılbaşı tatili kaç gün? Resmi açıklama ne zaman yapılacak?

Perşembe günü tatil mi? 31.12.2015 tam gün mü yarım gün mü?
Yılbaşına 2 gün vatandaşlar “Perşembe günü tatil mi?” diye merak ediyor. 31 Aralık perşembe gününün gecesi yılbaşı kutlanacak. Yılbaşı tatili kaç gün? Resmi açıklama ne zaman yapılacak?
Acısıyla tatlısıyla 2015 yılını geride bırakmak üzereyiz ve 2016 yılına girmemize artık saatler kaldı diyebiliriz. Yılbaşı için tatil planı yapanlar, 31 Aralık perşembe günü tatil mi? sorusunun cevabı için resmi bir açıklama bekliyor. Ancak şu ana kadar hükümetten yılbaşı tatili ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Bu durumda yılbaşı tatilinin 1 Ocak cuma, 2 Ocak cumartesi ve 3 Ocak pazar olmak üzere 3 gün olduğu kabul ediliyor.

31 Aralık Perşembe günü tatil mi?

Yılbaşı arifesi olan perşembe günü tatil mi değil mi konusu vatandaşların aklında soru işareti olarak duruyor. Geçtiğimiz yıllarda kamu kurumlarında 31 Aralık tarihi genellikle yarım gün tatil ilan ediliyordu. Ancak bu yılbaşı için böyle bir tatil ilanı henüz yapılmadı. Okullar için de aynı durum geçerliliğini koruyor. 31 Aralık perşembe günü şu an için tatil değil mi gibi görünüyor.

Comments