Whatsapp Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Yüklenir?

Whatsapp Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Yüklenir?


WhatSapp Sms işlemine son verdi diyebiliriz aslında çünkü whatsapp'tan önce yada akıllı telefonlardan önce diyeim insanlar mesajlaşmak için operatör şirketlerine sms kullanmak için kontör ödüyorlardı ama artık öyle değil.

Artık hemen herkezin elinde akıllı telefon diye adlandırılan makinalardan var . E bu özellikte telefonlar oluncada bu özellikleri kullanacak programlarda üretilmeye başlandı Örneğin : WhatSapp

Peki WhatSapp tam olarak nedir ? 
Whatsapp kullanıcı sayısı gittikce çoğalan bir mesajlaşma sistemidir.İnternet bağlantınızın olduğu her an istediğiniz kişiyle ücretsiz mesajlaşa bilirsiniz.
Android ve IOS işletim sistemleriyle uyumlu olan ilk yıl ücretsiz sonraki yıllarda ise belli bir miktar ücreti olan sistemdir.

Whatsapp'a neden belli bir ücret öderim ?
Whatsapa abone olurken bir miktar ücret ödersiniz ve aboneliğiniz dolunca tekrar ücretlendirmeye mağruz kalırsınız.Bu ücretlendirme aslında az bir miktardır ama yinede insanlar neden ücret ödediklerini merak edebilirler.WhatSapp'a ücret ödersiniz çünkü kullanırken fark etmişsinizdir asla ve asla reklam yoktur normalde uygulama yapımcıları uygulamalarına reklam yerleştirirlerki bu işten para kazanabilsinler , emeklerinin karşılığını alabilsinler ve bu işi meslek haline getirebilsinler diye.

Peki Neden WhatSapp'ta reklam yokta abone ücreti var ?
Diğer whatsapp tarzı mesajlaşma uygulamalarınıda bir kerede olsa kullanmışsınızdır ve hemen ardında geri silmişsinizdir neden çünkü attığınız her adımda karşınıza rahatsız edici reklamlar çıkar .Whatsapp ' ta zaten rahatsız edici reklamlar koyup sizleri rahatsız etmemek için sistemlerine reklam koymuyorlar , reklam olmadığı içinde kazançda olmuyor.Bu yüzdende kullanıcılarından hakları olan ücretleri talep ediyorlar.


Whatsapp Android Ekran Görüntüsü
Whatsapp Android Uygulaması
Whatsapp Android Uygulaması
Whatsapp iOS Ekran Görüntüsü
Whatsapp iOS Uygulaması
Whatsapp iOS Uygulaması
Uygulamaya Android Marketten ve ya IOS marketten cihazınıza göre ulaşabilirsiniz.


Comments