Blog’a nasıl üye çekebilirim ?[SEO Artırma]


Blog’a nasıl üye çekebilirim konusunu sizlere kendimden örneklerle anlatacağım.

Blog macerama ilk başladığımda sürekli alıntı şeyler paylaşırdım daha çok haber yazıları böyle oluncada bloğuma az ziyaretçi gelirdi. Artık alıntı yapmıyorum ve yazılarımı kendim yazıyorum.Ama yazıları kendimde yazsam yinede okuyucu sayısı az oluyor :(


Bir blogger için okuyucu çok önemlidir yazılarının çok okunması, yorum atılması ve arama motorlarında üst sıralarda çıkması, bunların hepsi bir anda olmuyor tabikide uzun zaman istiyor ama bu süreci birazda olsa hızlandırmanın yolları var tabikide. Peki, bunlar neler? Önce bir çalışma prensibini anlayalım.

Blogunuza gelen ziyaretçiler nerden geliyor?

-Arama motorlarından

-Şans eseri

-Öneri üzerine

-REKLAMLAR

Son madde bizi en çok ilgilendiren kısım “reklam” çok önemli bir konu bence, özelliklede günümüz zamanında baş tacı olabilecek bir konu. Şimdi bu yöntemi nasıl doğru kullanabiliriz bunlara bakalım.

Blog için En uygun reklam türleri nelerdir?

Blog için birçok reklam türü vardır, ücretli-ücretsiz fark etmez çok fazla reklam türü vardır.Önemli olan doğru reklam türünü seçmektir.

Bence en yararlıları karşılıklı reklamdır  –karşılıklı paslaşma – bir blogla anlaşıp birbirinizin yazısını paylaşabilirisiniz mesela, yazıda sizin blogunuzu tanıtan bir iki kelime ve ya link olması yeterli.
Ya da karşılıklı banner koyma tarzında reklam anlaşmaları yapabilirsiniz.

İkinci yöntem ise sosyal paylaşım siteleri, günümüzün en kapsamlı ve ÜCRETSİZ reklam araçlarıdır. Hemen her sosyal paylaşım sitesinde bloğunuz adına bir hesap açarak reklamınızı yapabilirsiniz.

Son olarakta “Misafir Blogculuk” gerçekten blog gelişimi için çok faydalı bir yöntem olarak görülür.
Comments