Blog için en uygun para kazanma yolları nelerdir ?

Blog yönetmek emek ister ve bu emeğinde bir karşılığı olmalıdır.
Blogunuzdan az da olsa bir miktar para kazanmak isteyenlerin sayısı çoktur ama yanlış yöntemler yüzünden kazançlarını ve okuyucularını kaybedenlerde vardır.

Blog için en iyi ve güvenilir kaynak Adsense gibi gözüksede adsenseye kabul edilmek zordur ayrıca reklamlarınında belli bir konusu yoktur genelde yani teknoloji blogunuz varsa adsense size giyimle ilgili reklam göndere bilir.

Kısacası adsenseye kayıt olmak için çok uğraşmamanızı tavsiye ederim ama asla denemeyinde demem.Şnasınızı deneyin olursa olur olmassa üzülmeyin :)

İkinci bir yöntemse network şirketleridir blogunuzu bu şirketlere kayıt ettikden sonra reklam alıp blogunuza koyabilirsiniz.Bu sitelerden reklam almak daha kolaydır ama bu gibi sitelerinde reklamları blogunuzın konusuyla herzaman uyuşmaya bilir.

Yani kısacası ne Adsense nede Network Şirketleri sizlere benimde kullandığım pop-up sistemini anlatmak istiyorum.

Öncelikle pop-up reklam veren bir Site buluyorsunuz güvenilir ve ödemelerini aksatmadığından emin olmalısınız .

Daha sonra burdan pop-up reklamı alıp sitenize yerleştiriyorsunuz böylelikle sitenizin her hangi bir yerine tıklandığında reklam çıkacaktır . Özelliklede sürekli link paylaşan bloglar için bire birdir linke tıklamaya çalışırken reklama tıklar.

Pop-up Reklamda reklamın konusu önemli değildir . Tıkladığında yeni sekme açılır ve sekmeye bakmadan hemen kapatılır bu yüzden konusu , kimse bakmayacağı için önemlideğildir .

Son olarakta Link Kısaltma siteleri 

Bu sitelerden vereceğiniz linki kısaltıp öyle paylaşırsanız link açılırken önce reklam açılıyor . Hani şu reklamı geç sistemi varya işte tamda bu :)

Sürekli linkleriniz buradan kısaltarak paylaşırsanız tıklama başı para alabilirsiniz.
Birde herhangi bir linki kısaltıp pop-up şeklinde blogunuza eklerseniz aynanda birden fazla pop-up açarsanız kazancınızı ikiye katlamış olursunuz.

Anlatacaklarım bukadar buzamana kadarki tecrübelerim sayesinde bu yazıyı yazdım :) Anlamadığınız ya da sormak istediğiniz bir şey olursa sorabilirsiniz.
Comments