iWatch bu sefer bambaşka

Apple'ın bir türlü btmek bilmeyen yeni iWatch söylentilerine göre su sefer bizi bir akıllı saatten çok fazlası bekliyor.

iWatch bu sefer bambaşkaTeknoloji dünyasındaki yeni iddialara göre Apple, sağlık alanında uzmanlaşmış bir takım kurmaya çabası içinde. Bu durum bunun iWatch ile ilgisi olup olmadığını düşündürüyor. Katılımların büyük bölümü algılayıcı teknolojileri alanında uzman kişiler. Geçtiğimiz yıl Apple CEO'su Tim Cook tarafından "patlamaya hazır" olarak nilelendirilien bu alanın en büyük ilgiyi görüyor olması pek de şaşırtıcı değil Markette hareketin yöneldiği alan da normal "fitness takip" ürünlerinden daha ileri bir şekle ulaşarak, kan şekeri seviyesinden besin değerlerine kadar pek çok şeyi takip eden ürünlere doğru kaymış durumda. Ayrıca, Cook'un bu sene için verdiği yeni ürünler sözünün ardından Apple bir miktar baskı altında denilebilir. Firma, 2010 yılında sunulan iPad'in ardından yeni bir ürün türünü piyasaya sürmüş de ğil ve bu durumda yatırımcıların akıllarında sorular oluşmasına neden oluyor. Yatırımcı Carl Icahn, Apple'ın yayınladığı çeyrek raporundan ve 23 Nisan tarihli geri alım planlarından memnun olsalar da, yeni ürünler görmekten memnun olacaklarının altını çiziyor.

Apple, Japonya içerisinde "iWatch" adını tescilli marka olarak almış durumda ve firma tarafından alınan bazı patentler açık bir şekilde bilekte kullanılacak ürünlere işaret ediyor.

Reuters'a konuşan ancak isminin gizli kalmasını isteyen bir mobil sağlık yöneticisi, iWatch takımından bir Apple yöneticisi ile masaya ot urduğunu itiraf ediyor. Söylediğine göre Apple, giyilebilir teknolojinin daha ötesinde bir amaca sahip ve sağlık hizmetlerini App Store benzeri bir platforma taşımayı planlıyor. Ancak Apple'ın sözcülerinden Steve Downling, firmanın sağlık teknolojisi planları veya yakın zamanda bünyesine kattığı isimler ile ilgili yorum yapmayı reddetmiş durumda.

Comments