İddaa Nasıl Oynanır


İddaa kuponlarında maç sonucu , misli oynama , alt / üst bahsi , çifte şans ve diğer kupon çeşitlerini kısacasıİddaa nasıl oynanır konusunda tüm varyasyonları anlatacağız .  Bilindiği gibi kombine sorunluluğu olduğu için belirtilen maçlar dışında 4 maç zorunluluğu var  .  Bazı büyük ligler ve Avrupa Kupası maçlarında bu zorunluluk 3 maça düşebiliyor  .


Resimli olarak anlatacağımız yazıda aklınıza takılan veya anlamadğınız yerler olduğunuda aşşağıdan yorum kutucuğuna mesaj bırakırsanız size bilgilendirme yapılacaktır .
Maç Sonucu
Maç kodu yazan yere aşşağıdakı gibi bültende yazılan kod işaretleniyor  .  Örnek olarak 213 kod numaralı maçı ele alalım .  Bu kuponda biz MS alanını 1 olarak işaretlersek G. Rangers takımının kazanacağına , 2 yi işaretlersek Celtic takımının kazanacağına oynamış oluyoruz . Kutucukta 0 işaretlersek maçın berabere biteceğine oynamış oluruz.


      Bu şekilde kuponumuzu aksi belirtilmedikçe 4 maçlık bir kombine ile doldurduktan sonra sıra misli alanına geliyor . Yandaki gibi 5 misli işaretlediğimizde ödeyeceğimiz miktar 5 ile çarpılıyor .

Alt / Üst
Alt ve üst oyununda kazanmak daha kolaydır. En azından kazanma yüzdesi daha yüksektir .  Çünkü burda sadece iki seçenek var . Maçta 2.5 golden fazla mı atılacak yoksa az mı ? bilmemiz gereken budur .
Yanda gösterildiği gibi 126 kodlu maça üst oynamışız ve eğer maçta 3 gol ve üzeri olursa bu maçımız tutmuş olacak .

Çifte Şans
 Bir maç için iki tahmini kapamak istediğimizde çifte şans oynayabiliriz .  Örneğin ikinci kutudaki maçta 231 kodlu maça 02 çifte şans oynanmış . Yani deplasman takımı kazanır ya da maç beraabere sonuçlanırsa kuponumuz devam ediyor olacak .

Çifte şansta Ç kutucuğu işaretlenmezse eğer kupon bedeli iki ile çarpılır . Bu şekilde 2 maçımız olursa bedel 4 ile çarpılır ve bu şekilde ikinin katları olarak maçlar çoğaldıkça ödeyeceğimiz rakam artarak devam eder .


Toplam Gol Sayısı

 Örnek verilen kuponda 302 kodlu maça 2-3 gol olur oynanmış  .  Bu bahis türündeki seçenekler 0- 1 , 2-3 , 4-6 ve 7+ gol olur şeklindedir  . Siz kaç gol olacağı konusunda güvendiğiniz maça bahsinizi bu şekilde yapabilirsiniz .


İddaa kuponları ve nasıl olacağı konusundaki anlatımımız iki kısım olarak yayınlanacaktır . İlk kısım burda bitiyor ve yakın zaman diğer yazıda eklenecektir .  Tüm kuponlarınızda bol şans…

Comments