Google Now kullanmaya başlayın, Google Now şimdi türkçe

Teknolojini hızla gelişimi ve mobil cihazlar üzerindeki etkisi her geçen gün farklı bir formatta kullanıcının karşısına çıkıyor...

Google Now kullanmaya başlayın, Google Now şimdi türkçe

Son dönemlerin çok konuşulanı’Google Now’ da bunlardan biri Google bu sefer kişisel asistan adıyla bir yeniliğe imza attı. Şirketi mobil cihazlar için tasarladığı Google Now gelişimine devam ediyor... Google Now'a arabanızı nereye park ettiğinizi bulmanıza yardımcı olan bir özellik ekleyen Google, şimdi de olayı biraz daha farklı bir boyuta taşıdı ve faturanızı ödemeniz gerektiğini hatırlatan yeni bir özellik getirmeyi planlıyor. Peki ‘kişisel asistanınız’ Google Now bunları nasıl yapacak?. Taze gelen bilgiler ışığında kullanıcısının Gmail hesabını kontrol edecek olan Google Now, adınıza düzenlenmiş faturaları ödenmesi gereken tarihte size hatırla tacak. Aynı zamanda Google Now, söz konusu kullanıcının kredi kartı veya hesap bilgileri ile de bağlantılı olarak çalışacak. Halihazırda kullanıcıların yararlanamadığı bu özelliğin çok kısa bir zaman dilimi içinde kullanıcılara sunulacağı söyleniyor.

Google Now nasıl Türkçe kullanılır?
Aslında Google Now telefonunuz da bulunan bir Google uygulamasından ibaret ancak söz konusu hizmetlerin bazıları Türkiye için henüz tam randımanlı desteklenmediği için şuan Android telefonlarda aktif değil. Peki bunun için ne yapmanız gerekiyor? Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin. Dil ve Giriş ayarını seçip , Dil seçeneğine tıklayın ve karşınıza gelen listeden English (United States) 'ı seçin. Uygularımıza geri dönün ve Google uygulamasını çalıştırın. Karşınızda Google Now'a geçmek isteyip istemediğinizi soracak ekranlar gelecektir. "Next" seçeneği ile sonuna kadar ilerleyin. Daha sonra tekrar telefon ayarlarınıza (Settings) gelin ve Dil ve Giriş (Language and Input) ayarından, Dil (Language) seçeneğine tıklayarak Türkçe'yi etkinleştirin.

Comments