Galaxy S5 Active özellikleri sızdı, Galaxy S5 Active donanımı ne?

Galaxy S5 ve Active modeli donanım açısından farklı olacak mı? Galaxy S5 Active özellikleri neler? İşte cevabı...

Galaxy S5 Active özellikleri sızdı, Galaxy S5 Active donanımı ne?Galaxy S5 ve Active modeli donanım açısından farklı olacak mı? Galaxy S5 Active özellikleri neler? İşte cevabı...Samsung'un 2014 yılı amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S5 IP67 seritifikasıyla suya ve toza karşı dirençli bir yapıya sahip olmasına rağmen Samsung bir kez daha telefonun daha dayanıklı Active modelini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Active modelinin tasarım noktasında Galaxy S5'ten ne farklılık sunacağı henüz bilinmiyor, fakat donanım tarafında her iki modelin de aynı özelliklere sahip olacağını görüyoruz.

G870A kod adıyla AnTuTu kriter testinde ortaya çıkan Galaxy S5 Active modeline Qualcomm cephesinden 2.5GHz frekans hızında çalışan Snapdragon 801 MSM8974AC işlemcisi güç verecek. Android 4.4.2 KitKat işletim sistemiyle çalışacak akıllı telefonda yine Galaxy S5'te yer aldığı üzere 2GB RAM ve 16GB dahili depolama bulunacak.

Ekran çözünürlüğü 1080p seviyesinde olacak. Kamera tarafında ise 16MP arka ve 2MP ön kameralar bizleri karşılıyor. Samsung, Galaxy S4 Active modelinde ise Galaxy S4'e karşılaştırıldığında kamera tarafında daha düşük çözünürlüklü bir sensöre yer vermişti. Galaxy S5 Active'in mevcut Galaxy S5'ten daha dirençli bir yapıda olması bekleniyor. Samsung'un ayrıca Galaxy S5 Active'de bazı tasarımsal farklılıklar sunması öngörülüyor.

Comments