Web Arayüz Tasarımı Yaparken 5 Tavsiye

Bugün ki yazımda sizlere Web Arayüz Tasarımı Yaparken 5 Tavsiyemden bahsedeceğim. Yapacağımız web arayüz tasarımına başlamadan önce, tasarlarken ve bitişinde ne yapmanız gerekenleri size adım adım anlatacağım.

  • Tasarım
  • İçerik
  • Örnekler
  • Renk Uyumu
  • Uygun Yazı Tipleri
Yukarıdaki maddeleri şimdi teker teker inceleyelim.

Tasarım

Tasarımı yaparken bir noktaya odaklanmayın birden çok noktaya odaklanın yani standart bir şey yapmaktansa kimse tarafından yapılmamış tasarımlara yoğunlaşın öyle inanın ki daha başarılı olacaksınızdır. Bu tasarımı yaparken de örnekleri incelerseniz ufkunuz açılacaktır ve değişik tasarımlar ortaya çıkacaktır.

İçerik

Yapacağınız tasarımı seçtikten sonra içerik bakımından nasıl olacağını belirlemeniz gerekmektedir. Bunu belirlerken size tavsiyem ilk önce bir taslak hazırlamak olacaktır. Ona göre işinizi düzenli bir şekilde yapmış olursunuz.

Örnekler

Bir tasarıma başlamadan önce ki en önemli konu bence örneklere bakmak olacaktır. Çünkü örneklere baktığınız zaman ufkunuzu geliştirebilirsiniz. Böylelikle yapacağınız tasarım güzel ve hoş görünüme sahip tutabilirsiniz. Size bu örneklere bakabileceğiniz bir adres vereyim. Ben de tasarıma başlamadan önce bu adrese bakıp ona göre değişik bir tasarım yapabiliyorum. Enes Aktas

Renk Uyumu

Tasarımı yaparken görüntüsü güzel ve şık olmak zorundadır.İşte bu konuyu dikkate almanız gerekmektedir. Burada benim kullanıp size önerdiğim siteler bulunmaktadır. Fazla uzatmadan sizlere bu color pattern sitelerini vereyim.

Uygun Yazı Tipleri

Yine tasarımların güzel durması için uygun yazı tiplerini seçmek zorundasınız. Bu yazı tiplerini seçerken fazla göze batmayacak ve tasarımıza uygun olan fontları bulmak gerekir. Tasarımlarınıza uygun fontları seçmek için size yine adresler önereceğim oradan kendi tasarımlarınıza uygun fontlar seçebilirsiniz.
Yukarıda verdiğim linklerde sizlere birbirinden güzel fontları sunmaktadır. Benim de en çok kullandığım font bulma siteleridir.

Evet arkadaşlar bu verdiğim bilgilere göre tasarımlarınızı yaparsanız başarılı bir tasarım çıkabilir ve görenleri hayrete düşürebilirsiniz. Benim söylemek istediklerim bu kadar eğer sizinde bir söylemek isteğiniz varsa yorum atabilirsiniz :)

KAYNAK = http://www.beratbozkurt.net/

Comments