Youtube kapandı, Youtube nasıl girilir, işte Youtube DNS ayarı - Resimli Anlatım

Youtube kapandı. İşte Youtube DNS ayarları ve Youtube giriş yönetimi

Youtube kapandı, Youtube nasıl girilir, işte Youtube DNS ayarı

Youtube kapatıldığından beri bir çok teknoloji ve haber sitesinde yer alan çözümler kullanıcılar olarak herkesi pek tatmin edici olmamıştır. İşte Youtube'a nasıl girilirin kesin sonucu. Hatta youtube'nin kapatılmasının akabininde youtube erişim için birçok ufak programcıklar bile üretilmiştir. Bu programların yaptığı şey de aslında tarifimizle birebir örtüşmekte. Fakat çoğu zaman önümüze sunulan çözümler yeterli olmadığı gibi, kesin çözüm de olmadığı biliniyor. Şöyle ki; vtunnel.com sitesi hidemyass.com siteleri de bu çözümde pek verimli değil. Geç açılma, reklam pop-upları, gereksiz büyüklükte sayfa çerçeveleri vs... Hepsini geride bırakıp youtube erişimi için gerekli adımlara geçelim. Bunun için ilk başta yapmamız gereken DNS ayarlarınızın Telekom DNS'lerinden bağımsız olarak çalışır hale getirilmesidir. Aksi halde youtube'ye giriş yapılacak, fakat videolar izlenemeyecektir. Bilgisayarınızda belirtilen adımları takip ederek DNS iplerinizi Open DNS ip adresleri ile değiştirebilirsiniz...

DNS DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ ADIMLARI AYNEN UYGULAYIN... [Resimli Anlatım aşşağıda]
1-) Bilgisayarım > Ağ Bağlantıları şeklinde Ağ bağlantılarına ulaşın.
2-) Kullanmakta olduğunuz ağ bağlantısının üzerine "sağ tuş ile tıklayın" "Özellikler" sekmesini işaretleyin.
3-) Karşınıza çıkan pencerede "Genel" sekmesinde bulunan "İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP)" seçeneğini seçili hale getirin ve "ÖZELLİKLER" yazan butona basın
4-) Açılan pencerede "GENEL" sekmesinde iken; "Otomatik olarak bir ip adresi al" ve "Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan" kutuları işaretleyin.
5-) Aynı pencerede "YEĞLENEN DNS SUNUCUSU" ve "Diğer DNS SUNUCUSU" bölümlerine gerekli ip adreslerini tanımlayın. (YEĞLENEN: 208.67.222.222 DİĞER: 208.67.220.220) Ve Tamam butonuna basın.
6-) 1. maddedeki gibi Ağ Bağlantılarına ulaşın ve kullanılan ağ bağlantısının üzerine sağ tuşla tıklayın "ONAR" seçeneğini işaretleyin.
7-) Açılan kutucukta ağın onarılmasını ve yenilenmesini bekleyin.
DNS değişkiliğini yaptığınızı varsayarak asıl konuya dönelim ve Youtube'ye erişimin nasıl gerçekleşeceğini anlatalım. 
1-) Başlat menüsünden ÇALIŞTIR bölümünü açın.
2-) Açılan ufak penceredeki kutucuğa C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts yazın ve Tamam butonuna basın.
3-) Karşınıza gelecek olan pencere "BİRLİKTE AÇ" penceresi olup, aşağı doğru listelenmekte olan programlardan "NOT DEFTERİ" 'ni seçin ve Tamam butonuna basın.
4-) "HOSTS" isimli bir text dosyası açılacaktır, işte bu text dosyasında youtube'ye girişimiz için gerekli bilgiler girilecek olan dosyadır.
5-) Açılan dosyanın en alt satırında bulunan "127.0.0.1 localhost" satırının hemen altına;
208.117.236.69 www.youtube.com şeklinde yazın ve "DOSYA" menüsünden "KAYDET (Ctrl+S)" seçin.
6-) Dosya kaydedilemezse ilgili klasöre gidip dosyanın özelliklerinden "Salt Okunur" özelliğini kaldırın. (Dosyayı ilgili klasörün içinde göremiyorsanız Araçlar > Klasör Seçenekleri münüsüne tıklayın, Görünüm sekmesinin altındaki "Gelişmiş Ayarlar" bölümünde "Korunan işletim sistemi dosyaları gizle" seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın, işiniz bittiğinde tekrar eski haline getirin)
7-) Dosyayı kapatın. ve yeni bir internet sayfası açarak www.youtube.com yazın güle güle giriş yapın.

Bilgisayarınızın sağ alt köşesinde bulunan internet erişimi simgesine sağ tıklayıp "Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç" menüsünü seçiniz.
Windows 7 DNS Ayarı Değiştirme
Sol bölümde yer alan "Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin" seçeneğini tıklayın.
Windows 7 DNS Ayarı Değiştirme
Şimdi ekranınızda bilgisayarınıza bağlı olan ağ bağlantıları listelenecektir. Buradan kullandığınız ağ bağdaştırıcınıza sağ tıklayın. Sağ tıkladıktan sonra önümüze açılan menüden"özellikler" i seçiyoruz. Örneğimizde wireless kullanılan bir bilgisayar kullandığımız için biz"Wireless Network Connetion" yazanı sağ tıklıyoruz.
Windows 7 DNS Ayarı Değiştirme
Önümüze "Wireless Network Connection Özellikleri" penceresi çıkıcak. Pencerede yer alan listeden "Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)" seçeneğine çift tıklıyoruz.
Windows 7 DNS Ayarı Değiştirme
Ardından ekrana gelen pencerede yer alan "Aşağıdaki DNS Sunucu adreslerini kullan"seçeneğini seçip, tercih edilen ve diğer DNS sunucu alanlarına sırasıyla "4.2.2.1" ve "4.2.2.2" yazıyoruz ve tamam diyerek pencereleri kapatıyoruz.
Windows 7 DNS Ayarı Değiştirme
Bu işlem sonrası DNS ayarlarını değiştirmiş ve yasaklı sitelere giriş yapabiliyorsunuz. Eğer DNS değişikliğini doğru yaptığınız halde sitelere erişim sağlıyamıyorsanız

Comments