General Mobile'ın yeni fiyat performans ürününü inceledik.


General Mobile'ın merakla beklenen yeni telefonu Discovery, test merkezimize uğradı ve beğenimizi kazanmayı başardı. Güçlü özelliklerini uygun fiyat noktasında buluşturarak kullanıcılara sunan Discovery, fiyat-performans noktasında günümüzün en iddialı modellerinden bir tanesi. Ülkemizde 600TL gibi bir satış fiyatına alıcılarını bekleyen ürün, bakalım nasıl özelliklere sahip...
Türkiye pazarındaki en ince Android telefonlardan bir tanesi
Discovery, yaklaşık 125 gram ağırlığında ve 7.59mm kalınlığında. Özellikle kalınlık oranı, onu ülkemizde satılan en ince Android'lerden bir tanesi yapıyor. Genel olarak bu iki unsur, cihazın kullanım rahatlığı açısından çok önemli. Bir de arka kapağı kaygan olmasaydı, çok daha iyi olabilirdi doğrusu, ancak başarılı bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Kutu içeriğinde ekran koruyucu film bile var
Evet, birçok telefonun kutu içeriğinde şarj kablosu, standart kulaklık ve gerekli kağıtlar yer alır, ekstra bir şey pek göremeyiz. Ancak General Mobile Discovery'de ekonomik fiyat tercih edilmesine rağmen kutunun içeriğinde birkaç ufak ekstra görebiliyoruz. Mesela, kulakiçi kulaklık için yedek başlıklar bulunuyor. Bunların yanında, birçoğumuzun telefoncularda 10-20TL vererek telefonlarımızın camlarını kaplattığımız koruyucu filmler, yine kutunun içinde telefonla size sunuluyor.

Comments