Elazığ'da büyük çoşku, Elazığ Yerel Seçimler 2014 sonuçları

Resmi olmayan sonuçlara göre başkanlığı büyük bir farkla önde götüren AK Parti Belediye Başkan Adayı Mücahit Yanılmaz, toplanan kalabalığa hitap ederek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Elazığ'da büyük çoşku, Elazığ Yerel Seçimler 2014 sonuçları


Elazığ'da AK Partililer sokaklarda havai fişek ve araç konvoylarıyla sevinçlerini gösterdi. Elazığ'da sabah saat 07.00'da başlayan oylamanın saat 16.00'da sona ermesinin ardından sandıklar açıldı. Gayri resmi sonuçlara göre seçimi AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Mücahit Yanılmaz'ın büyük bir oy farkla önde götürmesinin ardından seçim merkezinde bulunan ve araçlarla konvoy oluşturan partililer PTT meydanında toplandı. Havai fişeklerin atıldığı meydana AK Parti İl Başkanı Ejder Açıkkapı, AK Parti Elazığ Milletvekilleri ve seçimden zaferle çıkan başkan adayı Mücahit Yanılmaz geldi. İl Başkanı Açıkkapı ile Milletvekillerinin konuşmasından sonra kalabalığı selamlayan Yanılmaz, birlik ve berberlik mesajı verdi.
"BÜTÜN ELAZIĞ'A KUCAĞIMIZ AÇACAĞIZ"
Bir demokrasi mücadelesinin bu akşam sonuna geldiklerini belirten Yanılmaz, "Elazığ bütün kalbiyle AK Parti dedi, hepinizi hürmetle selamlıyor teşekkür ediyorum. Şimdi değerli kardeşlerim bugün sevgiyi Elazığ'a yaymanın günüdür. Bugün muhabbeti Elazığ' yaymanın günüdür. Bugün Elazığ'da tarih yeniden yazılıyor ve AK Parti icraatı geliyor. Cumhuriyet tarihi boyunca, çoklu demokrasiye geçtiğimiz tarih boyunca Elazığ bugün en yüksek oy oranıyla belediye başkanını seçti. Allah hepinizden razı olsun. Biz bugünden sonra hiç kimseyi ayırmayacağız, ötekileştirmeyeceğiz, sen bizden değilsin demeyeceğiz. Bütün Elazığlılara, bütün kardeşlerimize hangi dinden, hangi ırktan, hangi mezhepten olursa olsun bütün kardeşlerimize kucağımıza açacağız" şeklinde konuştu.

Comments