Bimeks'ten 5'inci mağaza İzmir'de

Bimeks’in Darty mağazaları tabela dönüşümlerinde bugünkü durağı İzmir Mavişehir Koçtaş AVM oldu.

Bimeks'ten 5'inci mağaza İzmir'de
Darty mağazasının dönüşümü ile birlikte Bimeks, İzmir’de 5 mağazayla hizmetlerini sürdürecek. Geçen yıl Fransız şirketi Darty’nin 28 mağazasını devralma anlaşması yapan Bimeks, mart ayı içerisinde mağazaların sayım ve devir işlemlerine başladı. Öncelikli olarak İstanbul mağazalarında tabela değişim ve açılışlarla başlayan Bimeks’in bugünkü açılışı İzmir Çiğli’de gerçekleşti. İzmir’de, 5. Bimeks mağazasının açılışı, Bimeks İcra Kurulu Üyesi Önder Yüksel’in katılımıyla yapıldı. 
HEDEF 150 MAĞAZA 
Bimeks açılışlarına özel büyük indirim geleneğini tabela değişimlerinde de sürdürüyor. 115. mağazasının açılış kutlaması ile birlikte Çiğli Bimeks büyük indirimleri teknoloji severlerin beğenisine sundu. Darty mağazaları mart ayı sonuna kadar sayım ve devir işlemlerinin tamamlanmasından sonra Bimeks mağazaları olarak faaliyetlerine devam edecek. Bimeks 2014 yılının başından itibaren 13. mağazasını da açarak mağaza sayısını 51 ilde 115’e yükseltti. Darty mağazalarının eklenmesi ile mağaza sayısını 135'e, satış alanını 120 bin metrekareye çıkaracak olan Bimeks, 2014 yılında yeni açılacak mağazalarıyla yıl sonunda 150 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. 
Bimeks’in hedeflerini anlatan Bimeks İcra Kurulu Üyesi Önder Yüksel, şöyle konuştu: “Bimeks olarak hedeflerimiz var. Bu sene sonunda 150 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz. İzmir’de 5. mağazamızı açtık. Yarın itibariyle Darty tabelasını değiştirerek Balçova’da bir mağazamızı daha hizmete açıyoruz. İzmir’de bir iki hafta sonra yine Balçova’da bin metrekare üzerinde Teknoport mağazamız açılacak.” 
Bimeks olarak Türkiye’de tüm illerde ve büyük ilçelerde Bimeks mağazası açma hedefleri olduğunu belirten Yüksel, bu hedef doğrultusunda ilerlediklerini kaydetti. 
“TÜRKİYE’NİN HER TARAFINDA BİMEKS MAĞAZASI OLACAK” 
Yakın zamanda Hakkari’de mağaza açtıklarını hatırlatan Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hiçbir teknoloji perakende firmasının olmadığı bir yerdi. Bimeks oraya da gitti, hizmetini götürdü. Türkiye’nin her tarafından Bimeks mağazası olacak. Her açtığımız mağazada o mağazaya özel kampanyalarımız oluyor. Bimeks’te kampanyalar bitmez. Ürün çeşitliliği anlamında, bütün rakiplerimizin fiyatlarının altında fiyat segmentimizle bütün müşterilerimizi Bimeks’e bekliyoruz.” 
“BUGÜNE KADAR SIKINTIYLA KARŞILAŞMADIM” 
Ürün çeşitliliği, uygun fiyatlar ve güvenilir hizmet anlayışı nedeniyle Bimeks’i tercih ettiğini söyleyen müşteriler de “Mümkün olduğunca elektronik aletlerde Bimeks’i gözardı etmiyorum, inceliyorum. İndirimlerin Bimeks’te daha uygun olduğunu görüyorum. Beyaz eşyalarımı Bimeks’ten alıyorum. Bugüne kadar bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Bundan sonra da karşılaşacağımı düşünmüyorum” dedi. 

Comments